• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1391-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

نرخ کرایه تاکسی در ارومیه افزایش می یابد

شهردار ارومیه از افزایش نرخ کرایه تاکسی ها خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی امروز رانندگی تاکسی ارومیه با حضور در میدان انقلاب نسبت به  فعالیت تاکسی های اینترنتی غیرمجاز در ارومیه، جریمه شدن از سوی راهنمایی رانندگی، افزایش تعرفه بیمه ها، عدم افزایش کرایه تاکسی ها و تعاونی تاکسی ها اعترض کردند، محمد حضرت پور شهردار ارومیه  بعد از لحظاتی بابرگزاری جلسه ای با حضور رانندگان معترض افزود: از دستگاه قضایی انتظار می رود پیرو نامه هایی که از سوی شهرداری مبنی بر بستن فعالیت تاکسی های اینترنتی غیرمجاز در ارومیه اقدام عاجل کند، چرا که معیشت رانندگان تاکسی در خطر است و درآمدها به شدت پایین آمده و کفاف هزینه های استهلاک خودرو را نمی دهد.

در ادامه شهردار ارومیه از پیشنهاد  افزایش  18 درصدی نرخ کرایه تاکسی به شورای شهر خبر داد و افزود: با عنایت شورای اسلامی شهر نرخ کرایه های تاکسی افزایش می یابد.

وی همچنین از سرهنگ سعیدی، فرمانده راهنمایی رانندگی استان نیز که در جلسه حضور داشت خواست تا بعد از این نسبت به اجرای قانون با تذکر به راننده ها اقدام کنند، چرا که این قشر زحمتکش با  ظهور بی رویه خودروهای شخصی در ارومیه و نیز تاکسی های اینترنتی از لحاط مالی و فعالیت با مشکل روبرو هستند.

حضرت پور همچنین از فعالیت مسافربرهای شخصی در ارومیه انتقاد کرد و تصریح کرد: فعالیت این قشر،   تعداد مسافر های تاکسی را کاهش داده است.

شهردار ارومیه در ادامه در پاسخ به مطالبات رانندگان تاکسی از افزایش محدوده شهری  فعالیت تاکسی ها در ارومیه خبرداد و گفت: امیدواریم با افزایش محدود در رونق دهی به فعالیت تاکسی مثمر ثمر باشیم.

وی همچنین در خصوص مشکلات تعاونی رانندگان تاکسی نیز گفت: این تعاونی به صورت مستقل اداره می شود و رانندگان می توانند با انتخابات مشکلات این تعاونی را نیز حل کنند.

به گزارش ایسنا؛ در این جلسه نمایندگان رانندگان تاکسی  نیز به بیان مشکلات پرداختند و مقررشد سه نفر از این نمایندگان با حضور در دفتر شهردار و نیز راهنمایی و رانندگی نسبت به پیگیری و رفع مشکلات رانندگان تاکسی اقدام کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: