• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-693-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی:

86 کلاس درس در روستاهای محروم سلماس ساخته می شود

کلنگ احداث مدرسه 6 کلاسه دوره اول متوسطه در روستای دله زی شهرستان سلماس با حضور مسئولین استانی و شهرستانی توسط نماینده بنیاد برین به زمین زده شد .

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، آیین کلنگ زنی احداث مدرسه 6 کلاسه دوره اول متوسطه در روستای دله زی واقع در منطقه شپیران بخش کوهسار شهرستان سلماس در زمینی به مساحت 420 مترمربع به همت بنیاد برین و باحضور مدیرکل تجهیز ونوسازی مدارس استان ومدیرعامل بنیاد برین وفرماندار وجمعی از مسئولین شهرستان و یز اهالی روستا برگزار شد.

قهرمان رحمانی مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی در این آیین ضمن قدردانی از بنیاد برین در احداث این مدرسه ، افزود: کار مدرسه سازی از ضروریات جامعه ماست و جزء باقیات و صالحات برای انسانهای آسمانی محسوب می شود.

وی تصریح کرد: درسال گذشته ۵ مدرسه با ۳۰ کلاس درسی توسط خیرین درشهرستان سلماس احداث وبه اموزش و پرورش تحویل داده شده که تا پایان سال جاری نیز ۸۶ کلاس درسی درروستاهای محروم ونیازمند شهرستان سلماس توسط افراد خیر وبنیاد علوی وبرین به بهره برداری خواهندرسید.

وی خاطظرنشان کرد : رسانه‌ها با انعکاس مشکلات آموزشی مناطق محروم خصوصا ضرورت تأسیس مدارس در این مناطق می توانند افکار عمومی و خیرین را بیش از پیش به این سمت جذب نمایند.

رسول موسی زاده مدیراموزش وپرورش نیز در این مراسم اظهار کرد: درسالجاری دراین روستا یک مدرسه ۶ کلاسه توسط یک پزشک خیر بنام خانم دکتر راستی شروع به احداث شده وهم اکنون ۴۰ % پیشرفت فیزیکی دارد و با اتمام این دو مدرسه مشکلات فضای اموزشی برای تمامی مقاطع تحصیلی درمنطقه شیپران بخش کوهسار حل خواهدشد .

حسن جمشیدیان مدیرعامل بنیادبرین درائین کلنگ زنی این مدرسه گفت: ازاغاز فعالیت بنیادبرین درعرصه اموزش وپرورش این دوازدهمین مدرسه ای است که با هدف گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی توسط این بنیاد در نقاط مرزی احداث می شود.

روستای مرزی دلرزی درمنطقه شیپیران بخش کوهسار این شهرستان واقع شده و ۳۶ شهید درطول انقلاب اسلامی تقدیم نموده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: