• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9790-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر پوششی

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ارومیه:

امام خمینی در مسائل علمی فردی استثنایی بود

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ارومیه گفت: امام خمینی(ره) در مسایل علمی از جمله فقه، اصول، فلسفه، رجال و... فردی استثنایی بود.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا اسم حسینی  در مراسم  ارتحال امام خمینی که در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزارشد با بیان اینکه امام خمینی(ره) قبل از انقلاب بیشتر به عنوان یک نویسنده مشهور بودند، اضافه کرد: ایشان علاوه بر اینکه رهبری مذهبی، مرجع تقلید شیعیان و بنیانگذار جمهوری اسلامی بودند، بالغ بر 60 اثر علمی از خود بر جای گذاشته اند که منبع مطالعاتی برای ما به شمار می رود.

وی با اعلام اینکه رژیم های قبل از انقلاب، طرفدار اسلام منزوی و انزواطلب بودند، ادامه داد: ایرانیان در تاریخ دویست ساله اخیر با دو انقلاب مواجه بودند که یکی از آنها مشروطیت بود و به دست حاکمانی نادان از بین رفت، دومین بیداری با حرکت امام خمینی(ره) در ایران کلید خورد که تمام گروهها را به خود جذب کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با بیان اینکه ماه رمضان فرصتی برای اصلاح نفس و بازنگری در اعمال است، گفت: سه ویژگی در انسان وجود دارد که اگر رشد یافت، او را به تعالی می رساند و عبارتند از آگاهی، آزادی و عشق و محبت که در صورت بروز و ظهور موجب انسجام وجودی انسان می شوند.

وی با اشاره به حدیثی از امام علی(ع) درباره ضرورت غلبه بر نفس و فواید آن، اظهار کرد: وقتی انسان بر نفس و عادت های بد غلبه کند، زمینه برای انجام افضل عبادت ها باز می شود.

حجت الاسلام اسم حسینی با بیان اینکه انسان در سختی ها آزموده و پخته می شوند، هدف از وجود سختی ها را یافتن خود در مسیر زندگی عنوان کرد و افزود: وقتی انسان برای غلبه بر نفس تلاش می کند، خداوند به او قدرت تمییز و شناخت خود را عطا می کند.

وی با اشاره به اینکه انسان صاحب کرامت، به حق و حقوق دیگران احترام  می گذارد، ادامه داد: باید برای دست یابی به تفکر و اندیشه با مبانی فکری، عقلی و تؤام با شریعت عمل تلاش کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: