• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2691-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر امور بازرگانی خارجی سازمان صنعت و معدن آذربایجان غربی خبرداد:

صادرات 113 میلیون دلاری کالاهای غیرنفتی آذربایجان غربی ازگمرکات استان

مدیر امور بازرگانی خارجی سازمان صنعت و معدن آذربایجان غربی از صادرات 113 میلیون دلاری کالاهای غیرنفتی استان از گمرکات آذربایجان غربی طی سال جاری خبرداد.

حسین محمدثانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به محصولات صادر شده از گمرکات استان تصریح کرد: طی سالجاری 76 تن هندوانه به ارزش 14.07 میلیون دلار، 21 هزار تن سیب به ارزش بیش از 10 میلیون دلار و آب سیب به ارزش 5 میلیون دلار از گمرکات استان به کشورهای هدف صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان صادرات غیر نفتی کالا از استان طی 2 ماهه اول سال گذشته 73 میلیون دلار بوده است ادامه داد: صادرات استان از گمرکات آذربایجان غربی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی 46 درصد و از لحاظ ارزشی 54 درصد رشد داشته است.

محمدثانی با بیان اینکه سال گذشته در صادرات سیب استان  طی 10 سال گذشته رکورد دار بودیم افزود: سال گذشته بیش از  174 هزار تن سیب از گمرکات استان به کشورهای هدف صادر شده که ارزش دلاری این محصول در حدود  84 میلیون دلار براورد شده است.

مدیر امور بازرگانی خارجی سازمان صنعت و معدن آذربایجان غربی با بیان اینکه صادرات سیب استان رتبه اول صادرات در کشور را به خود اختصاص داده است گفت: 34 درصد صادرات کشور مربوط به سیب استان است.

محمدثانی با اشاره به صادرات محصولات مختلف از گمرکات استان اظهار کرد: سال گذشته از نظر ارزشی 52 درصد از محصولات استان به کشور عراق و 25 درصد به کشور ترکیه صادر شده است.

وی با اشاره به مشکلات صادرات از گمرکات استان اظهار کرد: حمل و نقل کالا، مشکل نگهداری کالا, فراهم نبودن زیرساخت در گمرکات استان، مشکل تکنولوژی در بسته بندی و وجود ناامنی های در کشورهای هدف برخی از مشکلات صادراتی استان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: