• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2991-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

تجار روسی برای گیلاس ارومیه سرو دست می شکنند

رئیس اتحادیه بارفروشان ارومیه گفت: گیلاس گرانترین میوه بازار است.

قاسم عزتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه هیچ کمبودی میوه ای در بازار نداریم افزود: در بازار فعلا گیلاس رکوردار قیمت با کیلویی 15000 تا 20 هزار تومان است.

وی با اشاره به قیمت اقلام مختلف میوه تابستانی در ارومیه تصریح کرد: سیب استانی کیلویی  4000 تا 5000 تومان، زردآلو 5000 تا 10000 تومان و طالبی 2000 تا 3000 تومان عرضه می شو که بزودی هلو و شلیل نیز از سایر استانها وارد بازار می شود.

عزتی با اشاره به اینکه قیمت برخی اقلام از جمله هندوانه و کاهو مدتی در بازار افزایش داشت تصریح کرد: با حل مشکل کامیونداران قیمت هندوانه از کیلویی 2000 تومان به 1000 تومان رسیده و کاهو نیز در میدان میوه  و تره بار 1200 تومان است اما در مراکز عرضه داخل شهر 3برابر قیمت بفروش می رود که بازرسی و نظارت سازمان صنعت و معدن را می طلبد.

رئیس اتحادیه بارفروشان ارومیه با اشاره به ورود تجار روسی به بازار ارومیه و اقدام به خرید زردآلو و گیلاس اظهار کرد: خرید اقلام مذکور خبری خوش برای کشاورزان منطقه است چراکه بستر خرید و فروش برای این دو محصول در استان فراهم است و این میزان تقاضا ی کشور همسایه زمینه کمبود را فراهم نمی کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: