• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-14590-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی:

آزاد راه ارومیه _ تبریز شاخص آزاد راهی ندارد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: آزاد راه ارومیه _ تبریز فعلا شاخص آزاد راهی ندارد.

عبدالحسین علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه یکی از شاخصه های منفی استان کمبود آزاد راه است افزود: در مقایسه با سایر استانها در بحث ازاد راه عقب هستیم و آزاد راه ارومیه _ تبریز بدلیل کامل نبودن تقاطع های غیر همسطح آن فعلا شاخص آزادراهی ندارد.

وی با بیان اینکه  از ۸ هزار کیلومتر راه روستایی استان، فقط ۴ هزار کیلومتر آسفالت شده تصریح کرد: 50 درصد از راههای روستایی استان آسفالت هستند که متاسفانه از میانگین کشوری عقبیم که با تزریق اعتبارات در صدد بهبود راههای روستایی در استان هستیم.

علی اکبری با اشاره به پروژه های در دست اقدام این اداره کل در سال جاری افزود: 300 کیلومتر لکه گیری و روکش آسفالت راههای اصلی، فرعی و روستایی در دست اقدام است که بیش از 40 درصد پیمانکاران این پروژه ها مشخص شده و بخشی از عملیات لکه گیری و اسفالت در حال اجراست که 105 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به تعمیر پل های گلستانه و هاشم اباد بخش سیلوانه تصریح کرد: در حدود 60درصد از عملیات ساخت این دو پل  که دراثر سیل سال گذشته تخریب شده بود انجام شده و تا شهریور سالجاری به بهره برداری می رسند.

وی ادامه داد: عملیات احداث پل پوش آباد اشنویه نیز آغاز شده و در حدود 20درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علی اکبری در خصوص وضعیت بزرگراههای استان نیز بیان کرد: امسال درنظر داریم عملیات نصب نیوجرسی بتنی در رفوژ میانی 30 کیلومتر از بزرگراههای استان انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: