• دوشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3391-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

مودیان مالیاتی می توانند بدون ارائه اظهارنامه مالیات دهند

مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اشاره به امکان به وجود آمده برای برخی از صاحبان مشاغل در خصوص پرداخت مالیات عملکرد سال 1396 به صورت مقطوع گفت : در این شیوه نیازی به ارائه اظهارنامه مالیاتی نیست.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی یعقوب مزرعه لی در جمع خبرنگاران گفت : کلیه صاحبان مشاغل گروه سوم که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال 1396 حداکثر 240 میلیون تومان باشد ، می توانند مالیات عملکرد این سال را با افزایش 5 درصد نسبت به مالیات قطعی عملکرد سال 1395 به صورت مقطوع پرداخت کنند .

وی افزود : مؤدیان مشمول استفاده از شرایط مالیات مقطوع عملکرد سال 1396 در صورت تکمیل و ارسال فرم موضوع دستور العمل مربوط که در سامانه امور مالیاتی کشور قرار داده شده است ، از نگهداری اسناد و مدارک مربوط و تسلیم اظهار نامه مالیاتی معاف هستند .

مدیرکل دستگاه مالیاتی استان همچنین از امکان تقسیط مالیات مقطوع مذکور حداکثر تا چهار ماه و به صورت مساوی خبر داد و افزود : شیوه پرداخت مالیات مقطوع کاملا اختیاری است و مؤدیان دارای شرایط در صورت تمایل می توانند با ارائه اظهارنامه عملکرد سال 1396 خود ، نسبت به رسیدگی و تعیین مالیات خود در این سال اقدام کنند .

مزرعه لی افزود : در جهت تسهیل شرایط لازم برای بهره مندی مؤدیان مشمول از مالیات مقطوع عملکرد سال 1396 ، اقدامات لازم در خصوص تسریع در قطعی سازی مالیات عملکرد سال 1395 مؤدیان محترم انجام گرفته است .

وی تکریم مؤدیان مالیاتی ، تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملکرد سال 1396 برخی از صاحبان مشاغل را از اهداف و مزایای پرداخت مالیات به شیوه مقطوع اعلام کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: