• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-16190-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی:

سفر به آبشار شور شور چالدران آسان می شود

سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: مسیر دسترسی به ابشار شورشور چالدران هموار شد.

جلیل رستم پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: آبشار شور شور شهرستان چالدران ، یکی از جاذبه های طبیعی گردشگری این شهرستان بشمار می آید که تا کنون مسیر دسترسی گردشگران بدلیل نبود راه مناسب ، با دشواریهائی همراه بود ولی با تلاش این اداره کل در راستای ایجاد و توسعه زیرساختها در مناطق گردشگری ، بزودی با اتمام طرح ایجاد و بهسازی راه دسترسی به این آبشار ، گردشگران با سهولت می توانند از آن بازدید کنند .

وی در خصوص جزئیات طرح مذکور بیان کرد: با توجه به بازدیدی که سال گذشته از این آبشار بعمل آمد ، ایجاد راه مناسب برای دسترسی سهل و راحت گردشگران به آبشار ، ضرورت می نمود این پروژه در فهرست طرحهای توسعه زیرساختهای گردشگری اداره کل برای سال جاری ، قرار گرفته و نهایتاً در پروژه های زیرساختی سال 96 مصوب و تخصیص اعتبار صورت پذیرفت .

رستم پورادامه داد : این پروژه از حدود دو ماه پیش با مدیریت و نظارت این اداره کل و با تامین اعتباری حدود سه هزار میلیون ریال شروع شده و کمتر از یک ماه دیگر به اتمام می رسد .

وی افزود: در این پروژه حدود 2 کیلومتر مسیر دسترسی به آبشار ، زیرسازی و بهسازی و آسفالت ریزی می شود .

به گزارش ایسنا؛ آبشار عرب ديزج معروف به شور شور،در بخش دشتك (آواجيق) شهرستان چالدران در 22 کیلومتری ماکو و 40 کیلومتری چالدران در نزدیکی روستای عرب دیزج واقع شده که داراي چشم اندازطبيعي بسيار زيبائي بوده كه در نوع خود بي نظير است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: