• دوشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-893-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی مطرح کرد:

بحران کمبود فضای آموزشی و معلم با استقرار پایه دوازدهم در آذربایجان غربی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: در سال تحصیلی آینده با استقرار پایه دوازدهم شاهد کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی در استان خواهیم بود. 

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، ابراهیم محمدی صبح امروز در بیست و دومین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو  در گریزی بر مشکلات این نهاد علمی در استان، خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی آینده با استقرار پایه دوازدهم شاهد کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی خواهیم بود لذا مدیران آموزش و پرورش شهرستانها در جهت بهره مندی بهینه از فضاهای آموزشی از تابستان امسال برنامه ریزی لازم را داشته باشند. 

وی گفت: سند بالادستی نظام تعلیم و تربیت و محور کلیه برنامه های آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: این سند علاوه بر چشم انداز، ماموریت و راهبردهای کلان، دارای 23 هدف عملیاتی و 131 راهکار اجرایی است.

وی در ادامه بر لزوم اولویت سنجی و برگزاری برنامه ها با محوریت تناسب منطقه ای و ظرفیت علمی آن شهر تاکید کرد و افزود: استفاده بهینه از فضای آموزشی مدارس و مراکز علمی نباید دغدغه آموزش و پرورش باشد.

وی نقش رسانه ها، دستگاههای فرهنگی و خانواده ها را در امر تعلیم و تربیت تاثیرگذار تر از قبل دانست و گفت: تعلیم و تربیت ۵۶۶ هزار دانش آموز استان تنها بر عهده آموزش و پرورش نیست بلکه باید سایر ادارات در موفقیت این امر همکاری لازم را داشته باشند.

محمدی با اشاره به اینکه اگر تنها ۲۰ درصد از خانواده های دانش آموزان استان با اهداف عالی سند تحول و درصدد رسیدن به آن همسو شوتد شاهد موفقیت نسبی خواهیم بود.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بر لزوم اجرای هرچه بهتر برنامه های غنی سازی اوقات فراغت و اسکان مسافرین تابستانی در شهرهای منطقه آزاد ماکو تاکید کرد و اظهار کرد: غنی سازی اوقات فراغت و اسکان مسافرین فرهنگی در تابستان رسالت اصلی آموزش و پرورش استان است ولی باید نقش اولیا و سایر ادارات را در این بحث فراموش نکنیم و در جهت جذب نظر آنها برنامه های بنیادین و پایه ای ارائه کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: