• یکشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-294-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رییس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان سلماس خبرداد:

اختصاص بیش از یک میلیارد ریال برای تجهیز کتابخانه های سلماس

رییس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان سلماس از تخصیص یک میلیارد و800 میلیون ریال اعتبار برای تعمیر و تجهیز3 کتابخانه این شهرستان خبر داد.

هادی درستی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، با اشاره به اینکه وضعیت فیزیکی کتابخانه های سلماس نامناسب است اظهار کرد: خوشبختانه با مکاتبات صورت گرفته مبلغ یک میلیارد و 300 میلیون ریال برای تعمیر و تجهیز کتابخانه شهید خدادوست سیلاب و نیز کتابخانه ایت الله سلماسی تخصیص یافته است.

درستی بیان کرد: برای تعمیرات اساسی کتابخانه شهید بهشتی سلماس نیز مبلغ 500میلیون ریال نیز تخصیص یافته و تعمیرات آن در حال انجام است.

وی همچنین از اختصاص زمین برای احداث کتابخانه در محدوده پارک مادر سلماس خبر داده و افزود: با حمایتهای شهرداری وشورای شهر سلماس زمینی به مساحت 300مترمربع برای ایجاد کتابخانه در این منطقه از شهر تخصیص یافته و 3 میلیارد ریال اعتبار اولیه برای شروع عملیات عمرانی احداث آن نیز جذب شده است و در نیمه دوم سال کلنگ زنی خواهد شد.

رییس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان سلماس تصریح کرد: 4هزار و 381 نفر از شهروندان سلماسی عضو کتابخانه های شهرستان هستند که بیشتری رده سنی عضو به 14الی20 سال و بعد از به 20تا25 سال اختصاص دارد.

درستی با اشاره به افزایش تعداد ایستگاه های مطالعه در سلماس خاطرنشان کرد: هم اکنون دو ایستگاه مطالعه در کلینیک دندانپزشکی نیک و بیمارستان سلماس وجود دارد و با راه اندازی یک ایستگاه مطالعه دیگر در بانک سپه، تعداد ایستگاه های مطالعه سلماس به 3 ایستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: