• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 974-297-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر تولیدی

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار سلماس:

مشکل کاهش سهیمه آب کشاورزان سلماسی برطرف شد

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار سلماس گفت: مشکل کاهش سهیمه خردادماه آب اراضی و باغات کشاورزان سلماسی برطرف شد.

امیر تیموری بدنبال تجمع چندساعت قبل کشاورزان سلماسی در فرمانداری سلماس در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایحان غربی بابیان اینکه سهمیه اب کشاورزی سلماس برای خردادماه 10 میلیون مترمکعب بود افزود: طبق دستورالعملی که اخیراابلاغ شده بود که هدف ان کاهش این سهمیه به دلیل استفاده زمین های کشاورزی از اب بارش های اخیر در شهرستان است، به دنبال ان امور اب شهرستان اقدام به کاهش اب خروجی از سد زولا برای ابیاری زمینهای کشاورزی این حوزه کرده بود .

وی افزود: اعتراض کشاورزان نیز بر این مطلب بود که درختان و اراضی کشاورزی پس از اب باران به ابیاری بیشتر احتیاج دارند تا باغات دچار خسارت نشوند .

تیموری بیان کرد: با پیگیری های نماینده مردم شریف سلماس در مجلس از تهران و نیز تلاشهای فرماندار شهرستان و مدیرکل امور اب استان, مقرر شد مقدار اب لازم همچون روال گذشته دراختیار کشاورزان عزیز فرار بگیرد .

معاون اجتماعی فرماندار سلماس تصریح کرد: با توجه به خسارتهای قابل توجه کشاورزان سلماسی در پی سیل و بارش تگرگ, تمام تلاش مسئولین شهرستان این است که کشاورزان عزیز حداقل در بحث تامین اب زمین ها و باغات کشاورزی خود مشکلی نداشته باشند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: