• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-494-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی خبرداد:

انتشار 98 عنوان کتاب در آذربایجان غربی طی سالجاری

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: ٩٨ عنوان کتاب طی سه ماه نخست سال جاری در استان منتشر شده است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی منوچهر زاده علی در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد  کتاب منتشر شده، ٢٦ عنوان در فروردین ماه، ٤٨ عنوان در اردیبهشت و ٢٤ عنوان در خرداد در زمینه های اجتماعی، شعر، رمان، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، آموزشی و علمی بوده است.

وی ادامه داد: سالانه به طور میانگین ٢٠٠ عنوان کتاب در آذربایجان غربی منتشر می شود ولی پیش بینی می شود امسال این رقم رشد جهشی داشته باشد.

زاده علی گفت: 140 انتشاراتی، ٥٥ ناشر، ٢٥ ناشر نیمه فعال و ٣٥ ناشر غیر فعال در استان وجود دارد.

وی در خصوص راه اندازی طرح "جایزه کتاب سال آذربایجان غربی" بیان کرد: به دلیل محدودیت های اعتباری این طرح هنوز دراستان اجرا نشده است و با تامین اعتبار در اولین فرصت به اجرا در می آید.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: تبلیغ فرهنگ کتابخوانی و شناسایی نویسندگان برتر استان از نتایج مثبت طرح 'کتاب برگزیده استان' است.

زاده علی با بیان اینکه روند صدور مجوز نسبت به گذشته تسهیل شده است، افزود: تلاش می کنیم مشکلات ناشران استان به وزارتخانه انتقال یافته و گامی برای برای بهبود زمینه فعالیت آنان برداشته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: