• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-595-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی:

آذربایجان‌غربی تابستان امسال میزبان مسابقات بین المللی ورزش های هوایی و کاراته است

رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: میزبانی مسابقات بین المللی در رشته های ورزش های هوایی و کاراته از مهمترین رویدادهای ورزشی تابستان در استان خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی محمد آزادی در خصوص عملکرد ورزش قهرمانی استان گفت:  در عرصه ورزش قهرمانی، مسابقات بین المللی ورزش های هوایی طی روزهای 20تا 22 تیرماه در سیلوانا، مسابقات کاراته جام صلح و دوستی مردادماه امسال در ارومیه از مهم ترین برنامه های پیش رو در استان خواهد بود.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی حوزه قهرمانی برابر شاخص های ارزیابی وزارت ورزش و جوانان، مطالبه از هیات های ورزشی برای برنامه محور بودن آنها و میزبانی از اردوهای تیم ملی و همچنین برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری، آسیایی و بین المللی است افزود:  بر هیات های ورزشی تاکید شده است نظارت دقیقی بر وضعیت تمرینی و شرایط ورزشکاران حاضر در بازی های آسیایی جاکارتا داشته باشند.

رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی اظهار کرد: از ابتدای امسال برگزاری مسابقات کشتی نونهالان خردسالان استان در چالدران و بوکان، برگزاری اردوی تیم ملی کبدی بانوان در ارومیه، میزبانی از مسابقات آفرود شمال‌غرب کشور در شاهین‌دژ، برگزاری اردوی آمادگی تیم ملی قایقرانی در ارومیه از مهم ترین برنامه های برگزار شده و یا در حال برگزاری در استان است.

وی در خاتمه گفت: عملکرد ورزش قهرمانی استان از ابتدای امسال نسبت به سال گذشته رشد محسوسی داشته بطوری که می توان به درخشش شمشیربازان استان در مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند، درخشش و کسب عناوین ارزشمند ورزشکاران استان از جمله مدال طلا در مسابقات قایقرانی قهرمانی آسیا و همچنین کسب مدال نقره در مسابقات کشتی ناشنوایان جهان در روسیه اشاره کرد.

آزادی همچنین توجه جدّی به استعدادیابی ورزشی با هدف نخبه یابی و قهرمان پروری و تعامل کارشناسی و تخصصی با هیأت های ورزشی از طریق تفاهمنامه های دوطرفه را از اولویت های حوزه ورزش استان دانست و ابراز امیدواری کرد که با همکاری و همدلی شهرستان ها، هیأت های ورزشی و کارشناسان و مدیران ورزشی اداره کل بهترین نتایج برای ورزش قهرمانی استان بدست آید که البته مهمترین آن بازی های آسیایی 2018 جاکارتا است که اواخر مرداد ماه برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: