• سه شنبه ۱۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-594-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رییس حوزه هنری آذربایجان غربی:

جایگاه هنرهای نمایشی در آذربایجان غربی ضعیف است

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: حمایت مردمی از نمایش عروسکی در استان بسیارکم است.

احد هوشمند در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: حمایت و استقبال مردمی از نمایش عروسکی در استان بسیار ضعیف بوده و هنرمندان علاقه کمتری به این هنر دارند بطوری که در سال گذشته هیچ نمایش عروسکی در استان تولید نشده است.

وی با اشاره به برنامه تئاتر در استان گفت: 13 مورد تئاتر در سال جاری با عنوان چهل فانوس در ارومیه اجرا شده است.

هوشمند با اشاره به اینکه اجراهای نمایشی در استان به صورت خیابانی و صحنه ای است تصریح کرد: در سال گذشته 2 مورد اجرای نمایش با عنوان بچه های مسجد در مساجد ارومیه اجرا شد.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته 7مورد نمایش در ارومیه اجرا شد که از این تعداد دو مورد آن خیابانی بوده و 2 مورد نمایش نیز در شهرستان نقده اجرا شد.

رییس حوزه هنری آذربایجان غربی با تاکید به اینکه فستیوال نمایشنامه خوانی از برنامه های شاخص حوزه هنری در بخش تولید و اجرای نمایش است اظهار کرد: حوزه هنری استان در سال گذشته در قالب فستیوال نمایشنامه خوانی، 4 مورد برنامه نمایشنامه خوانی را در ارومیه اجرا کرد.

هوشمند با اشاره به اینکه جایگاه هنرهای نمایشی در آذربایجان غربی ضعیف است افزود: وضعیت استقبال مردم استان نسبت به دیگر استان های کشور در حد پایین بوده و هنوز فرهنگ رفتن به سالن نمایش و دیدن تئاتر در بین مردم استان جا نیفتاده و رفع این مشکل نیازمند فرهنگ سازی و تبلیغ هنر نمایش در بین مردم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: