• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2591-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

فرماندار تکاب:

اجرای طرح فاضلاب شهری تکاب بیش از 700میلیارد ریال اعتبار نیازدارد

فرماندار تکاب گفت: با تکمیل طرح فاضلاب شهری تکاب شاخص توسعه این شهرستان ارتقا می یابد.

علی مکرمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: با اجرا و تکمیل طرح فاظلاب شهری یکی از عمده ترین مشکلات توسعه تکاب رفع شده و شاخص های توسعه این شهرستان ارتقا می یابد.

فرماندار تکاب در خصوص آخرین وضعیت اجرایی طرح فاضلاب شهری تکاب تصریح کرد: اجرا و تکمیل فاضلاب شهری تکاب به بیش از 700میلیارد ریال اعتبار نیازدارد که در قالب طرح های احیای دریاچه ارومیه تصویب اعتبار شده ولی با توجه به عدم تامین اعتبار از طریق ستاد احیای دریاچه ارومیه شروع عملیات اجرایی طرح تاکنون میسر نشده است.

مکرمی با تاکید بر اینکه شهرستان تکاب یک شهر گردشگری بین المللی است اظهار کرد: دفع نامناسب و غیر بهداشتی فاضلاب از مهمترین مشکلات شهرستان تکاب است که علاوه بر مشکلات بهداشتی چهره شهر را هم زشت نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه مطالعات طرح فاضلاب شهری تکاب در مراحل پایانی قرار دارد خاطر نشان کرد: این طرح از طرح های ملی است و امید است با رایزنی های انجام شده و تخصیص اعتبار لازم ، عملیات اجرایی طرح امسال آغاز شود.

مکرمی ادامه داد: طول شبکه اصلی وجمع آوری طرح فاضلاب شهری تکاب 114 کیلومتر و طول خط انتقال آن 2 کیلومتر است.

فرماندار تکاب با اشاره به اینکه طرح فاضلاب شهری تکاب در 2 فاز اجرایی می شود خاطرنشان کرد:ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهری تکاب در فاز اول 7 هزارو 600 مترمکعب در شبانه روز برای 43 هزار نفر و در فاز دوم 11 هزارو 400 متر مکعب در شبانه روز برای 65 هزار نفر برآورد شده است.

 مکرمی افزود: شهرستان تکاب به دلیل اینکه یک شهر تاریخی و گردشگری بین المللی است باید اعتبارات بیشتری برای توسعه زیرساخت ها، مبلمان شهری و بهداشتی شهرستان تخصیص یابد ولی متاسفانه سهم شهرستان از اعتبارات عمرانی استان بسیار ناچیز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: