• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3191-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبرداد:

پیش بینی برداشت بیش از 10 هزار تن کلزا از مزارع آذربایجان غربی

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 10 هزار تن کلزا از مزارع استان برداشت شود.

علی عیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با بیان اینکه امسال 3 هزار و 600 هکتار از مزارع استان به  کشت دانه روغنی کلزا اختصاص یافته از پیش بینی تولید 10 هزار و 15 تن کلزا در استان خبرداد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین سطح زیر کشت کلزا در شهرستانهای پلدشت، نقده ، بوکان، میاندوآب ، شاهین دژ و خوی است افزود: سطح برداشت در مزارع شهرستانهای تابعه 2 هزار و 270 هکتار است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه دانه کلزا خریداری شده از شهرستانهای تابعه 5 هزار و 29 تن بوده تصریح کرد: خرید دانه کلزا توسط سازمان تعاون روستایی انجام شده و مراکز خرید تعیین شده نیز در شهرستانهای بوکان، میاندوآب، شاهیندژ،مهاباد ، نقده ، پیرانشهر، ارومیه، سلماس، خوی و پلدشت مستقرند.

وی با بیان اینکه بیش از 9 رقم کلزا در استان کشت می شود اظهار کرد: ارقام هیبریدی فرانسوی، هیبریدی آلمانی و اوکاپی بیشترین ارقام کلزا کشت شده در استان هستند.

عیدی گفت: سال گذشته 4040 تن کلزار از کلزاکاران استان به مبلغ بیش از 11 میلیارد تومان خریداری شد که تمام مطالبات در طی یک هفته پرداخت شد.

وی اظهار کرد: 67 دستگاه ریزکارنده مخصوص کلزا در اختیار کلزاکاران استان قرار گرفته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: