• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-11890-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رییس اداره جهادکشاورزی سلماس خبرداد:

پیش بینی افزایش 50 درصدی برداشت گندم در سلماس

رییس اداره جهادکشاورزی سلماس گفت: پیش بینی می شود برداشت گندم در سلماس نسبت به سال گذشته تا50درصد رشد داشته باشد. 

داوود حاجی شاه ولدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی گفت: شهرستان سلماس 4هزارو550هکتار سطح زیر کشت آبی و 8هزارو380هکتار سطح زیرکشت دیم برای محصول گندم دارد. 

شاه ولدی با اشاره به افزایش 50 درصدی تولید گندم در سلماس نسبت به سال گذشته, بیان کرد: پیش بینی می شود تولید کل گندم سلماس امسال 33هزارو500 تن باشد؛ درحالیکه این میزان در سال گذشته 18هزار و 300 تن بود. 

وی همچنین با اشاره به افزایش 40 درصدی خرید گندم از کشاورزان سلماسی  نسبت به سال گذشته, افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده در سال جاری تا 30هزارتن گندم کشاورزان سلماسی بصورت تصمینی خریداری شده و مقرر شده 3هزارو500تن نیز برای مصرف داخلی شهرستان اختصاص یابد. 

شاه ولدی با اشاره به برداشت مکانیزه گندم در مزارع سلماس, تصریح کرد: در حال حاضر 30 کمباین و دروگر کشاورزی در مزارع گندم سلماس مشغول برداشت گندم هستند.

رییس اداره جهاد کشاورزی سلماس خاطرنشان کرد: خرید تصمینی گندم در 4 مرکز خرید شهرستان با قیمت متوسط کیلویی1300 تومان از اول تیر آغاز شده و کشاورزان عزیز می توانند با مراجعه به این مراکز محصول خود را بفروشند. 

شاه ولدی بیان کرد: کشاورزان قبل از مراجعه به مراکز خرید گندم حتما با مراجعه به سامانه نظام نوین جهادکشاورزی یا ارسال پیامک به شماره 3000813600 از درج شدن اسامی و میزان گندم قابل خریداری خود در این مراکز مطلع شده و اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: