• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-12190-5
  • خبرنگار : 83
  • منبع خبر : خبر پوششی

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی خبرداد:

مسمومیت 17 نفر از اهالی شبیلوی میاندوآب/ علت در دست بررسی است

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از مسمومیت 17نفر از اهالی روستای شبیلو میاندوآب خبرداد.

رسول انتظار مهدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، گفت: با توجه به گزارش مسمومیت تعدادی از اهالی روستای شبیلوی میاندوآب، مدیریت شبکه بهداشت و درمان میاندوآب به همراه عوامل بیمارستانی وارد عمل شده و نسبت به بررسی وضعیت بالینی بیماران و عوامل موثر در بروز این بیماری اقدام کردند.

وی ادامه داد: صبح دیروز هجدهم تیر بررسی میدانی با حضور اکیپ دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیریت شبکه بهداشت و درمان و سایر مسئولان شهرستانی انجام و مستندات کنترل کیفی آب شرب منطقه مورد بررسی قرار گرفت و نتایج بررسی حکایت از سالم بودن آب شرب مصرفی منطقه دارد.

انتظاری مهدی عامل مسمومیت را مسمومیت غذایی اعلام کرد و گفت: برای مشخص شدن اینکه این مسمومیت از نوع مصرف غذاهای حاوی باکتری ها، ویروس ها یا انگل های مضر بوده است، نمونه برداری های انجام شده به تهران هم ارسال شده است و بعد از اعلام نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی عامل دقیق این مسمومیت مشخص خواهد شد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: از 17 نفر مسموم اهل روستای شبیلو که به بیمارستان های میاندوآب مراجعه کرده بودند، 4 نفر سرپایی درمان شده و مرخص شده و 13 نفر هم در بیمارستان ها بستری و تحت مراقبت قرار گرفته اند که 7 نفر هم ظهر دیروز از بیمارستان ترخیص شده و حال 6 نفر دیگر هم رو به بهبود است.

انتظار مهدی با توصیه به مردم برای رعایت نکات بهداشتی افزود: توصیه می کنیم شهروندان قبل از مصرف سبزیجات نسبت به سالم سازی آنها اقدام نموده و از استفاده از سالادهای غیر بسته بندی شده در مراسمات و نیز از مصرف غذای مانده خودداری کرده و حتی الامکان غذای روزانه خود را در منزل تهیه کرده و در صورت لزوم غذای مورد نیاز را از مراکز معتبر تهیه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: