• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 974-1595-5
  • خبرنگار : 92
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس هیئت شنا شیرجه و واترپلو آذربایجان غربی:

تنها ۲درصد مردم آذربایجان غربی به شنا می پردازند

رئیس هیئت شنا شیرجه و واترپلو آذربایجان غربی گفت: شنا در استان مغفول مانده و کمتر از ۲درصد مردم به این شنا اهمیت می دهند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حسین بخشایشی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره ورزش و جوانان شهرستان ارومیه برگزار شد با بیان اینکه 95 درصد مردم اروپا به ورزش شنا اهمیت می‌دهند تصریح کرد: این در حالی است که در سطح کشور ۵درصد و در سطح استان تنها کمتر از ۲ درصد به این ورزش اهمیت داده می‌شود. 
وی در خصوص وضعیت شنا کشور و استان بیان کرد: در استان و کشور ورزش شنا با وجود این که از طرف دین اسلام سفارش هایی زیادی به آن شده و تاثیر بسزایی در سلامت جامعه دارد، مظلوم واقع شده است و مشکلات مالی و کمبود امکانات بسیاری در آن وجود دارد که امید است با توجه مسئولین این مشکل بر طرف شود.  

وی گفت:  در تمامی استخر های سطح کشور و استان بایستی مربی درجه 3 حضور داشته باشد تا بتوانند به فعالیت های خود ادامه دهند، چراکه در چند سال اخیر تست مربی گری درجه 3 در استان برگزار نمی شد ولی به همت هیئت شنا شیرجه و واترپلو استان به زودی این دوره برگزار خواهد شد.

 بخشایشی در خصوص روز جهانی شنا خاطر نشان کرد: در 28 تیر روز جهانی شنا مسابقاتی در سطح استان و شهرستان برگزار خواهد شد.  

رئیس هیئت شنا شیرجه و واترپلو آذربایجان غربی در خصوص طرح هر خانواده یک نفر نجات غریق تاکید کرد: برای کاهش مرگ و میر ها در آب های آزاد و استخر های شخصی و عمومی هیئت شنا استان در نظر دارد طرح هر خانواده یک نفرشناگر غریق نجات را به اجرا درآورد که این طرح به زودی آغاز خواهد شد. 

وی افزود: خوشبختانه در آذربایجان‌غربی آب های آزاد وجود داشته و علاوه بر آن استخرهای خصوصی و عمومی نیز در استان به وفور یافت می‌شود بنابراین اگر از تمامی امکانات استفاده شود می‌توان در کشور در بین استان های برتر قرار بگیریم. 

 بخشایشی در خصوص تیم شیرجه آذربایجان غربی گفت: در آینده نزدیک تیم شیرجه آقایان و بانوان برای نخستین مرتبه در ارومیه راه‌اندازی می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: