• جمعه ۲۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 974-1292-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

امام جمعه ماکو:

هدف دشمن تفرقه افکنی بین اقوام و مذاهب برای سرکوبی اسلام است

حجت الاسلام ایوب رنجبری امام جمعه شهرستان ماکو
امام جمعه ماکو گفت:هدف دشمن تفرقه افکنی بین اقوام و مذاهب بمنظور سرکوبی اسلام است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، حجت الاسلام ایوب رنجبری در بخش خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ماکو افزود: تفرقه افکنی، ایجاد شکاف و تزلزل در بین مذاهب، اقوام و ادیان از جمله اهداف دشمنان در سرکوب کردن دین اسلام است.

امام جمعه شهرستان ماکو آیین مقدس حج و طواف خانه کعبه را نمود کلی در نمایش وحدت و انسجام جهان اسلام طی همایش جهانی در مکه عنوان کرد.

خطیب نماز جمعه شهرستان ماکو با اشاره به اینکه ایران اسلامی قادر به عبور از مشکلات اقتصادی است افزود: تحقق این تفکر جز با پشتکار، کار جهادی و خستگی ناپذیر مردم و مسئولین امکان پذیر نخواهد بود.

وی همچنین تأکید کرد: مردم باید قدرشناس باشند و مسئولین نیز باید در جهت تقویت روحیه انقلابیگری و احساس مسئولیت مضاعف کوشا باشند.

حجت الاسلام رنجبری خاطرنشان کرد: مسئولین هرچقدر در بین مردم به وظایف خود عمل کنند و در کنار کارهایشان گوش شنوای مطالبات مردم باشند، مردم دلگرم تر به انقلاب میشوند.

وی همچنین بر کمبودهای رفاهی، علمی،اجتماعی و غیره در ادوار حکومتهای قبل از انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و تصریح نمود: در سایه انقلاب اسلامی کمتر روستایی از تمامی امکانات رفاهی آموزشی و بهدوشتی برخوردار نیست.

خطیب نماز جمعه ماکو در خطاب به مسئولین گفت: خادمین ملت، نقشه راه خود را به سمع و بصر مردم برسانند و از پاسخگویی به شبهات پرهیز نکنند.

وی تاکید کرد: باید با مفسدان اقتصادی اجتماعی فرهنگی و غیره که جامعه را به بی بند و باری نزدیک می کنند برخورد جدی شود.

وی بر لزوم بهره مندی از ظرفیتهای دهه کرامت اشاره کرد و گفت: حفاظت از زبان، گوش و چشم و برگزاری مراسمات خاصه این روز باید با دخیل کردم NGO و نهادهای مردمی پیگیری شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: