• جمعه ۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-192-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

امام جمعه ماکو:

دشمنان بدانند که ملت ایران تهدیدپذیر نیست

امام جمعه ماکو گفت: سفیران مستقر در کشورهای خارجی باید بر سلامت و طهارت دینی و پایداری به شرع توجه جدی کنند تا بتوانند نمایندگان شایسته ای از سوی جمهوری اسلامی ایران در آن کشور باشند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حجت الاسلام ایوب رنجبری در بخشی از خطبه های نماز عبادی سیاسی نماز جمعه ماکو در نگاهی کوتاه و تحلیلی بربیانات مقام معظم رهبری مدظله العالی در هفته ای که گذشت اشاره کرد و افزود: چالشها و بحران ها، انسانهای خستگی ناپذیر میسازد و در عین حال باید افسران دیپلماسی و جنگ اقتصادی تلاشهای مدیریتی خود را چندین برابر کنند.

امام جمعه ماکو مذاکره با آمریکا را وقت تلف کردن خواند و گفت: اگر منافع نظام جمهوری اسلامی ایران دچار تزلزل شود مبارزه به مثل خواهد شد.

وی با تاکید براینکه سرنوشت ایران نباید به بسته های پوچ برجام معطوف شود خاطر نشان کرد: ایران فدایی و قربانی ناقضان حقوق بشر همچون اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار است.

حجت الاسلام رنجبری تاکید کرد: آزموده را آزمودن خطاست ،دشمنان بدانند که ملت حسینی و عاشورایی ایران تهدید پذیر نیست.

خطیب نماز جمعه ماکو بر لزوم بهره مندی از ظرفیتهای بخشهای خصوصی و سرمایه گذاران در دور زدن تحریمها تاکید کرد و افزود: بحث حرفه آموزی در مدارس جدی گرفته شود چرا که دانایی محوری در راستای به حرکت انداختن چرخه های تولید و در نتیجه دوری جستن از تحریمهای غرب نقش کلیدی خواهد داشت.

وی بر احساس نیاز فن و حرفه آموزی در کشور تاکید کرد و گفت: هر دانش آموز در کنار فراگیری دروس آکادمیک باید یک حرفه را نیز فراگیرد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محراب و ائمه جمعه کشورمان، نماز جمعه را قطب فرهنگی هر شهر و خاکریز اول اسلام عنوان کرد.

خطیب نماز جمعه ماکو بر مطالبات مردم در راستای تاسیس واحد انتقال خون تاکید کرد و افزود: در منطقه آزاد ماکو مرکز خونگیری تاسیس شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: