• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3890-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

فرمانده سپاه سلماس:

بازی های بومی و محلی بیانگر فرهنگ اصیل مردمان هر دیار است

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سلماس گفت: بازی های بومی و سنتی میراثی ماندگار از نسل های پیشین است که با کارکردهای مختلف تبلوری از فرهنگ و میراث اجتماعی هر جامعه به شمار می روند .

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، سرهنگ علیرضا مدنی در جشنواره بازیهای بومی محلی عشایر شهرستان سلماس که با حضور عشایر و مسئولین این شهرستان در روستای حاجی جفان برگزار شد، گفت:  ورزش های سنتی و بازی‌های بومی و محلی روستایی غنی از آداب، رسوم و خرده فرهنگ‌هایی است که بیانگر فرهنگ اصیل مردمان هر دیار است .

سرهنگ مدنی بیان کرد: اهمیت بازی‌های بومی و محلی و نقش تاثیرگذار آن در حفظ و بقای خرده فرهنگ‌های هر منطقه زیاد است و به همین دلیل مسئولان و مدیران فرهنگی باید در سیاست‌گذاری‌های کلان و خرد نگاهی ویژه به این مقوله داشته باشند .

وی افزود: برپایی جشنواره های فرهنگی ورزشی بومی و محلی فرصتی برای احیای آیین ها، رسوم و بازی هایی سنتی است كه با هدف احیای بازی های بومی و محلی جشنواره بازي هاي بومي و محلي  درروستاي مرزي حاجفان سلماس اجرا شد .

فرمانده سپاه سلماس تصریح کرد: این جشنواره با حضور ٢٠٠ ورزشكار و استقبال بيش از ٥ هزار عشاير در رشته  تیراندازی ،کشتی محلی ،طناب کشی ،اسب دوانی و آشپزی، برپا شد و در پايان از نفرات برتر اين جشنواره تجليل شد .

به گزارش ایسنا؛ برپایی نمایشگاه صنایع دستی یکی دیگر از بخش های اين جشنواره را تشکیل می داد که در آن آثار هنرمندان سلماسي نظیر تابلو فرش، گلیم، گیوه، وسایل تزئینی را به نمایش گذاشتند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: