• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-4591-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی:

1.9 میلیارد ریال به امور بانوان آذربایجان غربی اختصاص یافت

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: یک میلیارد و 900 میلیون ریال اعتبار در سال جاری برای اجرای برنامه های فرهنگی، اجتماعی امور بانوان این استان اختصاص یافت.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی ، شهلا تاجفر در جلسه کارگروه زن و خانواده آذربایجان غربی افزود: این بودجه برای اجرای برنامه های مرتبط با بانوان در 25 اداره کل آذربایجان غربی اختصاص یافته که از جمله مهمترین آنها می توان به تدوین سند اشتغال پایدار برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و توانمند سازی آنها اشاره کرد.

وی اضافه کرد: طرح های ویژه زنان در راستای ارتقای سطح توانمندی بانوان و دختران جوان موجب تقویت ارزش های اسلامی و آموزه های دینی در بین بانوان به ویژه دختران جوان می شود و سرعت بخشی هر چه بیشتر به اجرای این برنامه ها لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: بیش از 2 هزار زن کارآفرین استانی و 31 بانوی کارآفرین ملی در آذربایجان غربی وجود دارد و این بانوان نیز باید مورد حمایت قرار می گیرند تا زمینه توسعه اشتغال به ویژه در بین بانوان و دختران فراهم شود.

تاجفر افزود: تقویت مشاغل خانگی در استان زمینه ساز تقویت نهاد خانواده و تحکیم آن است و باید توجه جدی به این امر صورت گیرد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی با بیان اینکه تقویت مشاغل بانوان یکی از ساختارهای اقتصاد مقاومتی است، افزود: حضور زنان کار آفرین و زنان سرپرست خانوار در عرصه تولید علاوه بر خودکفایی زنان می تواند در تولید نقش اساسی داشته باشند.

وی بیان کرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان نیز با هدف توانمندسازی زنان و خانواده در بخش های دانش، امنیت، سلامت و آگاهی در حال تنظیم است.

تاجفر اضافه کرد: توسعه سازمان های مردم نهاد در امور زنان، ارتقای دانش و بینش بانوان در ادارات و توانمند سازی بانوان در جامعه از دیگر برنامه های امور بانوان و خانواده استانداری در سال جاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: