• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-8290-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان غربی:

600 هزارنفر در سکونتگاههای غیررسمی آذربایجان غربی ساکن هستند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان غربی گفت: اعتبار حوزه علمی، فرهنگی و اجتماعی استان در بین سال‌های 1392 تا 1396 حدود 3.8 برابر شده است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی ناصر حضرتی در جلسه ای با حضور خبرنگاران افزود: اعتبار این بخش‌ها طی سال 1392 در استان یک هزار و 50 میلیارد ریال بود و در سال 1396 به 4 هزار و 16 میلیارد ریال رسید.

وی اضافه کرد: این افزایش اعتباری در اکثر بخش‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی استان رخ داده است.

وی بیان کرد: اعتبار بخش بهداشت و درمان آذربایجان غربی نیز در این مدت از 68 میلیارد ریال به 507 میلیارد ریال افزایش یافته است.

حضرتی از تصویب 17 هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار عمرانی طی سال گذشته برای استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال نیز 13 هزار و 180 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی و دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، تخصیص 81 درصدی اعتبارات بخش نفت و گاز به آذربایجان غربی را نشان دهنده توجه ویژه دولت به استان دانست و گفت: تاکنون 44 درصد اعتبار عمرانی سال مالی گذشته نیز در استان تخصیص یافته است.

وی در خصوص مشکلات آذربایجان غربی در حوزه های علمی، فرهنگی و اجتماعی بیان کرد: پایین بودن درآمد سرانه، نرخ باسوادی پایین نسبت به دیگر استان ها با وجود بهبود قابل توجه در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید، کمبود تخت بیمارستانی نسبت به میانگین کشوری و جمعیت قابل توجه ساکنان سکونتگاه های غیررسمی از جمله این مشکلات به شمار می‌رود.

حضرتی ادامه داد: در حال حاضر طبق آمار غیر رسمی 600 هزار نفر از مردم آذربایجان غربی در سکونتگاه‌های غیررسمی شهرهای بزرگ استان ساکن هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: