• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-8390-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

سیلاب درماکو خسارت ببار آورد

در پی جاری شدن سیلاب، بزرگراه آیت اله رفسنجانی ماکو – بازرگان بمدت چند ساعت مسدود شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، شاهین علیزاده فرماندار ماکو با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب در مسیل روستای کوسج و سرازیر شدن آن به جاده بین المللی ماکو – بازرگان موجبات اختلال در عبور و مرور این محور فراهم شد که تلاش راهداران، نیروهای آتش نشانی و پلیس راه جهت عادی سازی شرایط باعث بازگشت عبور و مرور روان این جاده شد.

فرماندار ماکو بابیان اینکه بعد از جاری شده سیلاب قسمتی از بزرگراه آیت اله رفسنجانی ماکو – بازرگان، اراضی کشاورزی و تاسیسات تصفیه خانه آب شرب ماکو خسارت های قابل توجهی وارد کرد که میزان خسارات دردست بررسی است تصریح کرد: با تلاش اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران، مسیر بازگشایی و خودروها با ترافیک آرام و بدون توفق تردد نمودند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ماکو با بیان اینکه در اجرای پروژه های عمرانی باید تمامی اصول فنی و مهندسی رعایت شود خاطرنشان کرد: علت حادثه عدم رعایت اصول فنی ومهندسی در اجرای آزاد راه آیت اله رفسنجانی بود که در جریان اجرای پروژه بخش عمده ای از پل ها مسدود شده و توانایی انتقال سیلاب های عبوری را ندارند.

فرماندار ماکو تصریح کرد: موضوع براساس بازدید های کارشناسی صورت گرفته و خطرپذیری بالای محل، به متولیان امر اعلام شده بود که متاسفانه اقدامات پیشگیرانه در این خصوص عملیاتی نگردید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: