• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-8590-5
  • خبرنگار : 16
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس خانه مطبوعات آذربایجان غربی:

رسانه ها به سمت توسعه حجمی حرکت کند

رئیس خانه مطبوعات آذربایجان غربی گفت: رسانه ها به سمت توسعه حجمی حرکت کند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی  یوسف پیربداقی در همایش توسعه فرهنگی و رسانه که بمناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار به میزبانی شهر خوی برگزار شد با بیان اینکه توسعه حجمی بهترین نوع توسعه در بین انواع جریان های توسعه فرهنگی رسانه ها محسوب می شود تصریح کرد : متاسفانه در حالت فعلی قالب توسعه رسانه های استان از نوع توسعه سطحی است، رسانه باید به سمت توسعه حجمی حرکت کند تا برای جوامع درونی و بیرونی حرفی برای گفتن داشته باشد.

پیربوداغیگفت: توسعه فرهنگی از ماهیت تاریخی و تجربی برخوردار است و نباید برای تعریف و تشریح آن از کلمات ثقیل و دشوار استفاده کرد.

وی بابیان اینکه مشکل فعلی جامعه در توسعه فرهنگی نگاه های جزیره ای است تصریح کرد : در صورتیکه نتوانیم در حوزه های فرهنگی تاثیرگذار باشیم دیگران این حوزه را پر خواهند کرد .

پیربداقی با تاکید براینکه توسعه فرهنگی بااستفاده زور و جبر امکان پذیر نیست و توسعه فرهنگی از خود جوامع و افراد آن شروع می شود اظهار کرد : توسعه فرهنگی براساس سه عنصر هویت محلی ، هویت ملی و هویت دینی شکل می گیرد و با بومی سازی جریان توسعه فرهنگی به نتیجه مطلوب می رسد .

سیاح مسئول رسانه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی هم در سخنانی کوتاه اظهار کرد : به لحاظ کمّی رسانه ها و نشریات توسعه پیدا کرده اند و متاسفانه بخاطز فقر محتوا مخاطب شان را از دست داده اند .

وی تصریح کرد : رسانه ها موتور محرک جامعه هستند که باید تلاش کنیم با محتوا بخشی به رسانه ها موجب آشتی مردم با رسانه شویم .

کریم محمودی از اساتید دانشگاه نیز در این همایش اظهار کرد : توسعه فرهنگی در جامعه با عشق به فطرت و زیبایی افراد عجین است و از طریق شعارهای پوپولیستی نمی توان به پیشرفت فرهنگی دست یافت .

محمودی ادامه داد : کشور ژاپن توانست با استفاده از سرمایه های اجتماعی و فرهنگی به تولید و ثروت دست پیدا کند .

به گزارش ایسنا: پیام سلطانی فر معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم خطاب به همایش توسعه فرهنگی و رسانه قرائت شد در بخشی از این پیام آمده بود : رسانه ها موتور محرک هر جامعه ای هستند و رسانه ها و خبرنگاران از ستون های اصلی توسعه جامعه محسوب می شوند و توسعه فعالیت آزادانه رسانه ها از رسالت اصلی دولت تدبیر و امید است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: