• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-9890-5
  • خبرنگار : 94
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خبرداد:

جابجایی بیش از ۴۷۳۰۰۰ نفر توسط ناوگان مسافربری آذربایجان غربی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: در سه ماهه سال جاری 93 نفر در محور های مواصلاتی استان جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، ارسلان شکری ظهر امروز 18 مرداد در نشست خبری با اصحاب رسانه از کاهش 10 درصدی آمار فوتی های ناشی از تصادفات در محورهای مواصلاتی استان در سه ماهه سال جاری و نسبت به زمان مشابه سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: براساس گزارش پزشکی قانونی در سه ماهه نخست سال 97، 93 نفر درمحورهای مواصلاتی استان جان خود را در اثر تصادف از دست داده اند که شهرستان ارومیه با 31 نفر بیشترین آمار فوتی در استان را دارد.

شکری از فعالیت 90 دستگاه تردد شمار در جاده های استان خبر داد و گفت:  این سامانه ها اطلاعاتی نظیر  تعداد خودرو های عبوری، آهنگ تغییرات سرعت وسایل نقلیه،فواصل میان خوردو ها و کلاس بندی آن ها را به کاربر ارائه میدهد.

وی افزود: در حال حاضر 41 سامانه هوشمند تشخیص و ثبت تخلفات در قالب 81 دوربین در 11 محور استان به صورت رفت و برگشت فعال هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از جابجایی بیش از 473 هزار نفر مسافر در قالب بیش از 53 هزار سفر توسط ناوگان حمل و نقل مسافربری استان در 4 ماهه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: در بخش حمل و نقل مسافری استان تعداد 4328 نفر راننده فعال در قالب 2 هزار 770 دستگاه ناوگان مسافری دارای کارت هوشمند در حال خدمت رسانی هستند .

وی با بیان اینکه در سال 96 بیش از 11 میلیون تن انواع محصولات با تعداد بیش از 837 هزار سفر از مبدا آذربایجان غربی به سایر نقاط کشور حمل شده است سیمان را مهم ترین و عمده ترین کالای حمل شده از مبدا استان به نقاط مختلف کشور عنوان کرد و افزود: 27 درصد تناژ حمل شده و بارنامه های صادره به سیمان تولیدی کارخانجات استان تعلق دارد.

شکری تعداد شرکت های فعال در حمل نقل کالای استان را 169 شرکت عنوان و خاطرنشان کرد: تا پایان تیرماه سالجاری تعداد 24 هزار و 564 نفر راننده در قالب 16 هزار و 873 ناوگان باری در سطح استان فعال هستند که 5 درصد از ناوگان و رانندگان فعال کشور را شامل میشوند.

وی افزود: تا پایان سال 96 تعداد 10 شرکت حمل و نقل در سطح استان دارای پروانه فعالیت معتبر بودند که امیدواریم تا پایان سال 97 با انجام پیگیری ها و مکاتبات لازم با انجمن های صنفی و نمایندگان اداره کل در شهرستان ها تمامی 169 شرکت فعال در حوزه حمل و نقل کالای استان با خذ پروانه به فعالیت خود ادامه دهند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به فعالیت 5 پایانه مرزی رسمی فعال زمینی در آذربایجان غربی بر اهمیت پایانه مرزی بازرگان تاکید و خاطرنشان کرد: حدود 20 درصد ترانزیت کشور از پایانه بازرگان صورت میگیرد که از این نظر در رتبه دوم پایانه های مرزی رسمی کشور قرار دارد.

وی اظهار کرد: ترانزیت کالا از پایانه های مرزی استان در سال 96بیش از 1 میلیون و 153 هزار تن بوده است که این رقم نسبت به سال 95، 2 درصد کاهش داشته است.

شکری با بیان اینکه برای پروژه های لکه گیری و روکش معابر برون شهری استان اعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان تخصیص یافته است تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون 55 کیلومتر از انواع راه های اصلی و فرعی استان روکش گذاری شده است که تا پایان آبان سال جاری این رقم به بیش از 200 کیلومتر افزایش خواهد یافت.

وی از شناسایی 35 نقطه حادثه خیز و 9 نقطه مستعد تصادف در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: تمامی این نقاط تاکنون آشکار سازی و آرام سازی شده اند که در حال حاضر نیز سه راهی دارلک با تامین 1.5میلیارد تومان اعتبار درحال ایمن سازی است.   

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه محور ارومیه به اشنویه به عنوان یکی از محورهای شریانی استان استانداردهای فنی لازم را ندارد خاطرنشان کرد: مطالعات تعریض این جاده به عرض 13 متر انجام گرفته است و در صورت تامین مالی پروژه مراحل عملیاتی آن نیزتوسط اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی شروع خواهد شد.

وی با اشاره به تخصیص 3 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای روکش جاده چی چست ارومیه نیز اظهار کرد: پس از انجام منقاصات در راستای انتخاب پیمان کار مراحل عملیاتی این پروژه نیز در اسرع وقت شروع خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: