• شنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-2497-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رییس اداره جهاد كشاورزي سلماس خبرداد:

860هکتار از اراضی زراعی سلماس در انتظار تامین اعتبار برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار

رییس اداره جهاد كشاورزي سلماس از در انتظار بودن 860هکتار از اراضی زراعی این شهرستان برای تامین اعتبار و اجرای طرح های آبیاری تحت فشارخبر داد.

داوود شاه ولدی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، گفت: به سبب قرار گرفتن سلماس در حوضه آبریز دریاچه ارومیه، مدیریت منابع آب در حوزه کشاورزی یک اولویت اساسی می باشد و در همین راستا تسریع در اجرای پروژه پای آب سد دریک و زولا برای استفاده بهینه از آبهای سطحی از جمله  نیازمندیهای مهم سلماس است .

شاه ولدی با اشاره به اجرای گسترش اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در سلماس اظهار کرد: طرح های آبیاری تحت فشار در920 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان اجرا شده است و اجرای این طرح در 860 هکتار دیگر در حال مطالعه و نیازمند تخصیص اعتبار است .

وی تصریح کرد: توسعه پروژه های آبیاری تحت فشار و انتقال آب با لوله در سلماس اهميت ويژه اي داردكه با توجه به کمبود منابع آبی و استقرار این شهرستان در حوضه آبریز دریاچه ارومیه توجه به این امر از ضرورت بیشتری برخوردار می باشد.

به گزارش ایسنا؛ سلماس در زمینه تولید محصولات باغی و زراعی از جایگاه شایسته ای در آذربایجان غربی برخوردار است به طوری که رتبه دوم تولید سیب درختی استان را داراست .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: