• یکشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-593-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

انتظاری که 11 سال طول کشید

فرماندار تکاب گفت: بیمارستان 64 تختخوابی تکاب دهه فجر امسال افتتاح می شود. 

علی مکرمی در گفت وگو باخبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: بیمارستان 64 تختخوابی تکاب با 90درصد پیشرفت فیزیکی در صورت تامین اعتبار ات لازم دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد. 

مکرمی با اشاره به اینکه از 11 سال قبل ساخت این پروژه آغاز شده و تاکنون 16 میلیارد ریال اعتبار صرف شده است تصریح کرد: این پروژه جز طرح های نیمه تمام عمرانی مهم و شاخص شهرستان است که برای تکمیل به 5 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز دارد.

فرماندار تکاب با تاکید بر اینکه بیمارستان 64 تختخوابی تکاب در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع و زیربنای 6 هزار و 400 متر مربع در چهار طبقه احداث می شود خاطر نشان کرد: مشکلات بعد درمانی شهرستان، محدودیت های تجهیزات و فضای بیمارستانی به دلیل دورافتادگی و محرومیت این منطقه و کمبود مراکز بیمارستانی با تکمیل زیر ساخت ها و راه اندازی این بیمارستان تا حدی جبران خواهد شد. 

وی درخصوص اینکه چرا تاکنون این بیمارستان افتتاح نشده است اظهار کرد: نوع مالکیت و نحوه تملک زمین محل احداث، عدم تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز و مسائل مربوط به اداره راه و شهرسازی استان از جمله عوامل تأخیر و بلاتکلیفی این طرح درمانی در طول 11 سال شده است. 

فرماندار تکاب ادامه داد: بیمارستان کنونی تکاب به علت قدیمی بودن، نبود متخصص کلیه، بخش سی تی اسکن ، اندوسکوپی ، بخش سونگرافی و امکانات رادیولوژی ضعیف پاسخگوی نیاز مردم شهر نیست و مردم منطقه برای معالجه و درمان مجبور به سفر به مرکز استان هستند که با مشکلات مالی همراه است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: