• سه شنبه ۲۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1393-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی:

بیش از ۶۰۰۰ کلاس در آذربایجان غربی نیازمند مقاوم سازی است

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: بیش از 6هزار کلاس در آذربایجان غربی نیازمند مقاوم سازی است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، ابراهیم محمدی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه آموزش و پرورش شهرستان سلماس گفت: آذربایجان غربی با دارا بودن 7هزار کلاس هوشمند یکی از استان های بسیار مطلوب کشور در زمینه هوشمند سازی است.

محمدی با اشاره به مشکلات مختلف اموزش وپرورش آذربایجان غربی، اظهار کرد: آموزش و پرورش استان در بحث  فضای آموزشی، تجهیزات، نیروی انسانی و پوشش تحصیلی جز ۴ استان کم برخوردار کشور است و از طرفی برای ارتقای سرانه آموزشی استان به ۵ هزار کلاس درسی نیاز داریم .

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با اشاره به آمار سرانه آموزشی استان تصریح کرد: آذربایجان غربی دارای ۲۳ هزارو ۷۳۶ کلاس دولتی و غیر دولتی می باشد که از این میان ۶ هزارو ۱۰۰ کلاس نیازمند مقاوم سازی است .

محمدی با اشاره به لزوم افزایش سرانه آموزشی استان بیان کرد: برای ساخت، توسعه و تعمیرات مدارس آذربایجان غربی یک هزار میلیارد تومان بودجه لازم داریم که به یکباره محقق نخواهد شد و باید از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای تحقق این امر استفاده کنیم.

شهروز برزگر کلشانی نماینده مردم سلماس در خانه ملت نیز در این جلسه اظهار کرد: آموزش و پرورش دارای مجموعه ای بزرگ‌ و عظیم در کشور است که تربیت کننده نسلهای آینده این کشور هستند و از همین رو باید همه مسئولین در راستای حل مشکلات مربوط به این مجموعه تلاش کنند.

وی ادامه داد: تعامل بین مجموعه آموزش و‌ پرورش و خیرین باید بیش از پیش افزایش یابد تا از ظرفیت آن ها در ساخت مدارس و تجهیز آن ها به خوبی استفاده شود .

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با برگزاری کلاس های تخصصی می توان سطح علمی دانش آموزان شهرستان را ارتقاء داد تا در مسابقات ملی علمی همچون کنکور موفقیت های شهرستان افزایش یابد و باید در این مورد برنامه ریزی هایی انجام شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: