• سه شنبه ۲۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1493-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی:

۸۵ درصد فضای آموزشی آذربایجان غربی غیراستاندارد است

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: حدود ۲۲۰ هزار دانش آموز آذربایجان غربی در فضاهای آموزشی تخریبی تحصیل می کنند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، قهرمان رحمانی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش سلماس، با اشاره به لزوم تدوین برنامه های جامع برای ارتقای سیستم و جایگاه آموزش و پرورش در جامعه اظهار کرد: حدود۲۲۰ هزار دانش آموز آذربایجان غربی در فضاهای تخریبی تحصیل می کنند و این موضوع نیازمند توجه جدی مسئولین امر به این مسئله است.

رحمانی بیان کرد: درحال حاضر ۸۵ درصد فضای آموزشی استان غیر استاندارد است که جهت ارتقا این وضعیت و رسیدن به متوسط کشوری باید ۳ هزارو ۶۰۰ میلیارد تومان بودجه اختصاص یابد .

وی افزود: در سهمیه سال های ۱۳۹۵ ، ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ تعداد ۱۹۸ کلاس سهمیه استان بوده که از این تعداد ۱۴۴ کلاس تحویل داده شده و تعداد ۵۷ کلاس درسی نیز درحال آماده سازی قرار دارند .

مرتضی اصغری فرماندار سلماس نیز در این جلسه گفت: آموزش و پرورش یک سازمانی متفاوت بوده که باید دیدگاه ها به این مجموعه تغییر یابد .

وی افزود: در جهت توسعه و پیشرفت مجموعه آموزش و پرورش باید حرکتی جهادی در سطح کشور انجام یابد تا آموزش و پرورش مورد تحول قرار گیرد .

اصغری ادامه داد: برای آموزش و پرورش شهرستان سلماس در سال گذشته بالغ بر ۷۴۱ میلیون تومان بودجه تخصیص یافت که در سالجاری طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفت این مبلغ به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: