• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-293-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

فرماندار سلماس:

دانش اندوزی امروز دانش آموزان ضامن ترقی فردای کشور است

فرماندار سلماس گفت: دانش اندوزی امروز دانش آموزان ضامن ترقی فردای کشور است و به همین دلیل نیز باید قدر این نیمکت و صندلی ها را دانست.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، مرتضی اصغری در آیین نواختن زنگ مهر و آغاز سالتحصیلی در مدارس سلماس با گرامیداشت تقارن هفته دفاع مقدس و آغاز بهار تعلیم و تربیت گفت: دانش اموزان تعیین کننده آینده و مسیر ترقی و پیشرفت کشور هستند و در همین راستا آغاز سالتحصیلی جدید و شروع دانش اندوزی این نسل از اهمیت بیشتری برای کشور برخوردار است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار کرد: مردم ما در 8سال دفاع مقدس نشان دادند که برای اعتقادات و دین خود در برابر کل دنیا می ایستند و قدمی از ارزشهای ملی و دینی خود فروگذاری نمی کنند.

فرماندار سلماس افزود: دفاع مقدس جمهوری اسلامی پس از جنگ دو کره، جنگ  جهانی اول و دوم در زمره 4جنگ تاریخی دنیا قرار دارد که 8سال به طول انجامیده و حتی وجبی از خاک کشور به دشمن واگذار نشده است.

اصغری با تسلیت شهادت تعدادی از نظامیان و مردم اهواز در مراسم رژه دیروز خاطرنشان کرد: ایادی استکبار و تروریست های مزدور به خیال خام خود تصور میکنند با این کشت و کشتارها و اقدامات کور تروریستی میتوانند ملت با عزت ایران را از مسیر خود بازدارند اما غافل از این هستند که خون های ریخته شده در این حادثه فقط همت و پایداری و اتحاد مردم ایران را تقویت می کند و هرگز قدمی از آرمانهای خود به عقب بازنخواهندگشت.

رسول موسی زاده رییس آموزش و پرورش سلماس نیز در این آیین با تبریک آغاز بهار تعلیم و تربیت و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: 21هزار و 289 دانش اموز مقطع ابتدایی در 190 مدرسه و 827 کلاس درس سالتحصیلی جدید را در سلماس آغاز می کنند.

موسی زاده بیان کرد: 7هزار و 835 دانش آموز در 55مدرسه و 305کلاس درس در دوره اول دبیرستان و نیز 4هزار و 980 دانش آموز دوره دوم دبیرستان در 30مدرسه و 230 کلاس درس در سلماس بهار تعلیم و تربیت را آغاز می کنند.

وی بیان کرد: امیدواریم با فراهم سازی شرایط تحصیل هر چه بهتر این دانش آموز زمینه تحقق جامعه کریمه مهدوی را در کشور فراهم آوریم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: