• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3890-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر پوششی

نائب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی،کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور:

بیش از 76000 خانوار آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه کشاورزان و عشایری هستند

نائب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی ، کشاورزان ، روستائیان و عشایر کشور گفت:  2100 خانوار   استان  از مزایای بازنشستگی ، از کار افتادگی و مستمری بازماندگان برخوردار هستند .

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی هنردوست در پنجمین نشست کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی ، کشاورزان ، روستائیان و عشایر شمال استان که در محل فرمانداری ماکو ترتیب یافت گفت: در آذربایجان غربی 76 هزار 525 خانوار تحت پوشش بیمه عشایری و کشاورزی هستند و برنامه ریزی جدید بر اساس عضویت 18 هزار خانواده جدید صورت گرفته است .

وی افزود: در این استان 2100 خانوار از مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی و مستمری بازماندگان برخوردار هستند .

هنردوست با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی ، کشاورزان ، روستائیان و عشایر یکی از دستگاههای تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در کشور فعالیت می کند خاطر نشان کرد : بمنظور فراگیری عدالت اجتماعی در جامعه 2 برابر حق بیمه این قشر زحمتکش توسط دولت پرداخت می شود تا شرایط برای ایجاد توسعه پایدار در این مناطق فراهم شود .

شاهین علیزاده  فرماندار ماکو نیز در این نشست گفت: یکی از برنامه ریزی های کلان دولت تحت پوشش قرار گرفتن تمامی خانواده های شهری و روستایی توسط بیمه های اجتماعی است که با همکاری و تعامل دولت و بخش خصوصی امکان پذیر است .

وی با بیان اینکه بیمه هزینه نیست و سرمایه گذاری برای آینده است افزود : صندوق بیمه اجتماعی ، کشاورزان ، روستائیان و عشایر شرایط بسیار مناسبی را برای جامعه هدف خود فراهم آورده است تا این قشر مولد و زحمت کش نیز با آرامش خاطر بیشتری به حیات خود ادامه دهند .

فرماندار ماکو نقش کارگزاران را در اجرای سیاستهای دولت بسیار مهم و تاثیر گذار عنوان و خاطر نشان کرد: کارگزاران می توانند با تبیین اهداف دولت و تشریح مزایای صندوق بیمه اجتماعی ، کشاورزان ، روستائیان و عشایر ، خانوار های زیادی را تحت پوشش این بیمه قرار بدهند .

به گزارش ایسنا: در ادامه این جلسه کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی ، کشاورزان ، روستائیان و عشایر شمال استان نکته نظرات و مسائل و مشکلات خود را پیرامون ارائه خدمات مطلوب و عضوگیری مطرح نمودند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: