• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1091-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر پوششی

شهردار ارومیه:

باید ظرفیت های گردشگری ارومیه را معرفی کرد

شهردار ارومیه گفت: باید ظرفیت های گردشگری ارومیه و استان را معرفی کرد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حضرت پور در مراسم گرامیداشت 5 مهر روز جهانی جهانگردی که در سالن اجتماعات میراث فرهنگی استان برگزار شد با بیان اینکه آذربایجان غربی دارای فرصتها و ظرفیت های فراوانی در حوزه های گردشگری، صنعت و کشاورزی است افزود:سرانه درآمد استان 40 درصد کمتر از سایر استانهاست و یکی از راههای برون رفت ازاین مشکل و رونق اقتصادی، گردشگری است.

وی ادامه داد: علاوه بر کشاورزی که بدلیل شرایط آب و هوایی استان رونق داشته و شغل عمده مردم استان است می توان با بهره گیری از ظرفیت های تاریخی طبیعی و گردشگری در ارومیه و استان اشتغالزایی و درامدزایی کرد.

حضرت پور با اشاره به اینکه با تلاشهای انجام شده خوشبختانه آمار اشغال هتل ها در استان نسبت به سالهای گذشته افزایش یافته اظهارکرد: ما با داشتن مساجد، کلیسا ها و اماکن گردشگری مذهبی متعدد می توانیم در حوزه گردشگری مذهبی پیشتاز باشیم.

وی امنیت را رکن اصلی سرمایه گذاری و رونق گردشگری دانست و گفت: از امنیت موجود در استان میتوان برای جذب گردشگر استفاده کرد.

شهردار ارومیه با بیان اینکه کمتر استانی در کشور چنین آبشارهای پرآب و مناظر طبیعی و بکری دارد تصریح کرد: باید از این نعمات خدادادی در چهارچوب منافع مردم در جهت رونق اقتصادی و انتفاع مردم نهایت بهره را برد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: