• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1291-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی خبرداد:

ثبت نام بیش از 6000 نفر در سامانه مشاغل خانگی آذربایجان غربی

جلسه هماهنگی و راهبری طرح نوین مشاغل خانگی آذربایجان غربی با محوریت اتصال پشتیبانان به متقاضیان و برگزاری دوره های آموزشی در جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، دکتر ولی عاقلی در ابتدای این جلسه با اشاره به آمار ثبت نام طرح مشاغل خانگی در استان اظهار کرد: ثبت نام از متقاضیان طرح مشاغل خانگی در 17 شهرستان آذربایجان غربی به اتمام رسید که در مجموع بیش از 6000 نفر از متقاضیان در سامانه این طرح ثبت نام خود را قطعی کردند.

وی اظهار کرد:رشهرستان ارومیه با اختصاص 28 درصد ثبت نامی ها و شهرستانهای میاندوآب، بوکان و نقده به ترتیب بیشترین ثبت نامی ها را به خود اختصاص دادند.

وی افزود:21 رشته شغلی برای این طرح در آذربایجان غربی اختصاص یافته بود که 25 درصد متقاضیان در رشته پرورش مرغ بومی و مابقی رشته های شغلی را پوشاک، بسته بندی حبوبات و بسته بندی میوه خشک به ترتیب بیشتر ثبت نامی ها را به خود اختصاص داده اند.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در خصوص برنامه ریزی برای آموزش متقاضیان رشته شغلی مدنظر اظهار کرد: رشته های پرمتقاضی در اولویت و روبه فاز آموزشی هستند که این دوره ها با مرکزیت ارومیه، شمال استان و جنوب استان قطب بندی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، مجسمه سازی، انیمیشن، کیف دوزی، خشک کردن میوه، بسته بندی میوه، تولید نرم‌افزار، گل‌های کریستالی، کسب و کارهای الکترونیکی (طراحی سایت و اپلیکیشن)، تولید عسل، پرورش گل و گیاه، پوشاک، مترجمی زبانهای خارجه، ویراستاری ( مقاله ، کتاب و..)، تولیدات چرم دست دوز، عرقیات گیاهی، پرورش قارچ، بسته بندی حبوبات،بسته بندی سبزیجات ، تولید مرغ بومی، تولید گیاهان دارویی و فرآوری گیاهان دارویی رشته های شغلی مورد تقاضا در آذربایجان غربی هستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: