• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-493-5
  • خبرنگار : 49
  • منبع خبر : خبر پوششی

چهل و هفتمین مدرسه خیرساز در سلماس افتتاح شد

مدرسه 2 کلاسه خیرساز که توسط یک پزشک سلماسی در روستای مرزی شیره نی احداث شده بود، افتتاح و تحویل آموزش و پرورش سلماس شد .

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، این مدرسه در زیربنای 200مترمربع با اعتبار هزینه شده 1میلیارد ریال توسط دکتر حسن زاده خیر مدرسه ساز سلماسی به بهره برداری رسید .

رسول موسی زاده مدیر آموزش‌ و پرورش سلماس در آئین افتتاح این مدرسه در روستای مرزی شیره نی سلماس گفت: 20 باب مدرسه با 41 کلاس درس در روستاها و شهر سلماس و تازه شهر در دست احداث است .

 موسی زاده  افزود: برای ساخت این تعداد مدرسه 60 میلیارد ریال اعتبار نیاز است و با بهره برداری از این مدارس بیش از 700 نفر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول از فضای آموزشی لازم بهره مند می شوند .

وی با اشاره به اینکه 2 مدرسه از این تعداد تا نیمه نخست امسال به بهره برداری می رسد، اضافه کرد: برای احداث این 2 باب مدرسه با 18 کلاس درس 24 میلیارد ریال توسط خیرین هزینه خواهد شد .

موسی زاده تصریح کرد: نقش خیرین مدرسه ساز در رفع مشکلات مربوط به کمبود فضای آموزشی و رفع مشکلات موجود در آموزش و پرورش سلماس خصوصا توسعه فضای فیزیکی آموزش در روستاها و نقاط مرزی شهرستان بی بدیل و قابل تقدیر است .

به گزارش ایسنا؛ خیران سلماسی تاکنون 47 باب مدرسه با 237 کلاس درس و زیربنای 18 هزار متر مربع با هزینه کرد 100 میلیارد ریال در این شهرستان احداث کرده و تحویل آموزش و پرورش داده اند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: