• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-11090-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی:

دریاچه ارومیه قابل احیاست

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: دریاچه ارومیه قابلیت احیا را دارد.

فرهاد سرخوش در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: براساس مطالعات و پژوهش های انجام شده ستاد احیای دریاچه آماده انجام پروژه های متعدد در این خصوص شده و چنانچه از امکان احیای دریاچه ارومیه براساس داده های علمی مطمئن نبودیم هرگز کوهی از اعتبارات برای احیای این دریاچه هزینه نمی شد و براساس نتایج تحقیقات علمی دانشگاهی و تایید کارشناسان ذیربط اقدام به احیای دریاچه ارومیه کرده ایم.

وی ادامه داد: ستاد احیای دریاچه ارومیه از سال 93 اقدامات متعدد خود از جمله انتقال آب به دریاچه، رونق کشت و تولید محصولات کم آب بر و آموزشهای متعدد در زمینه کاهش مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در راستای تثبیت و احیای این دریاچه شور انجام داده است.

سرخوش با اطمینان از اینکه دریاچه ارومیه قابل احیاست تصریح کرد: علاوه بر تلاشها و انجام پروژه های ستاد احیا همکاری و مساعدت عمومی و فرهنگسازی مصرف درست آب و کاهش کشت محصولات پرآب بر از جمله چغندر قند در حوضه آبریز لازمه احیای دریاچه ارومیه است.

مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به با بیان اینکه تراز فعلی دریاچه ارومیه 1270.25 متر است افزود: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2 سانتی متر افزایش تراز را شاهدیم.

وی یادآورشد: وسعت فعلی دریاچه ارومیه 1698 کیلومتر مربع است و حجم فعلی آب یک میلیارد و 10 میلیون مترمکعب گزارش شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: