• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-11490-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی:

552 مورد همسرآزاری به اورژانس اجتماعی آذربایجان غربی گزارش شده است

مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: زوجین دارای اختلافات خانوادگی بیشترین مراجعه کننده به اورژانس  اجتماعی هستند.

سعید فریور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: زوجین دارای اختلافات خانوادگی بیشترین مراجعه کننده به اورژانس اجتماعی هستند و بعد از آن زوجین متقاضی طلاق، همسرآزاری و کودکان  کار در رتبه های بعدی قرار دارند.

فریور با تاکید به اینکه مراکز مداخله در بحران های فردی و خانوادگی از سال 79 با هدف به حداقل رساندن  زمان دسترسی مردم به منابع اجتماعی تاسیس شد و در سال های بعد به نام اورژانس اجتماعی تغییر نام  داد، تصریح کرد: تعداد 114 اورژانس اجتماعی و 6 پایگاه خدمات اجتماعی در آذربایجان غربی خدمات رسانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی علت به وجود آمدن بیشتر همسرآزاری و در نتیجه اختلافات خانوادگی است خاطرنشان کرد: تربیت دینی و علمی فرزندان، رفع معضل بیکاری، آموزش های مناسب مهارت های اجتماعی از دوران کودکی در مدارس و حفظ هویت دینی و ملی از راه حل های منطقی جلوگیری از بسیاری از  آسیب های اجتماعی است.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی اظهار کرد: از آغاز سال جاری تاکنون تعداد 552  مورد گزارش همسرآزاری از   14 مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان گزارش شده است.

فریور ادامه داد: بیش از 12 هزار و 491 تماس در شش ماهه  اول سال جاری با خط 123 اورژانس اجتماعی انجام شده که بیشترین تماس ها در حوزه اختلاف خانوادگی و همسر آزاری بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: