• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-12590-5
  • خبرنگار : 81
  • منبع خبر : خبر تولیدی

63 قطعه کبک به دامن طبیعت ماکو بازگردانده شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست ماکو گفت: 63 قطعه کبک به طبیعت ماکو بازگردانده شدند.

احمد باقرزاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی گفت: در پی اطلاع از نگهداری غیر قانونی تعدادی از کبک ها در منزل یکی از شهروندان ماکویی، محیط بانان این اداره با مراجعه به منزل این فرد و بر اساس قانون این تعداد کبک را از منزل این فرد خارج و به دامان طبیعت بازگرداندند.

وی با اشاره به اینکه فروش و نگهداری غیر قانونی اینگونه پرندگان جرم است، اضافه کرد: فردی که این تعداد کبک را نگهداری کرده بود نیز به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

رئیس حفاظت محیط زیست ماکو گفت: نیروهای یگان حفاظتی محیط زیست شهرستان ماکو شبانه‌روز آماده مقابله با هر نوع تخلف بوده و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌کنند.

باقرزاده با تاکید بر اینکه حمایت از حیات وحش باید به فرهنگی فراگیر و اعتقادی تبدیل شود، یادآور شد: از سوی دیگر حیوانات وحشی همچون گرگ، روباه و شغال و غیره در این فصل از سال به دلیل سرمای هوا به روستاها و احشام نزدیک می‌شوند که باید موارد ایمنی از سوی اهالی روستاها و دامداران رعایت شود تا نه به دام آنها و نه به حیوانات شکاری آسیبی نرسد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ماکو از گشت و پایش شبانه‌روزی محیط‌بانان در مناطق حفاظت‌شده خبر داد و گفت: بی‌شک با هرگونه تخلف زیست محیطی با قاطعیت برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: