• دوشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-12990-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : دریافتی

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی:

رعایت اصول فنی اولویت اجرای طرحهای عمرانی آذربایجان غربی است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: رعایت اصول فنی اولویت اجرای طرحهای عمرانی آذربایجان غربی است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی پیمان آرامون در نخستین جلسه شورای پژوهش شهری و روستایی استانداری که با حضور اعضای این شورا تشکیل شد با بیان اینکه رعایت اصول فنی اولویت اجرای طرحهای عمرانی در استان است گفت: تاکید استاندار محترم و مسئولان استانی رعایت بیشتر اصول فنی در طراحی پروژه های عمرانی و افزایش توان امدادی و آمادگی در برابر حوادث غیرمترقبه طبیعی است که این امر با مشارکت دانشگاهها و متخصصان اجرایی می شود.

وی با اشاره مکان یابی اسکان اضطراری در شهرستانهای استان اضافه کرد: این محل ها بر اساس یک سوم جمعیت شهری تدارک دیده شده است و باید امکانات و خدمات مورد نیاز در زمان وقوع بحران ها در این مکانها پیش بینی و تجهیز شوند تا در صورت وقوع بحران مشکلی ایجاد نشود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: باید دقت شود که کیفیت بناهای شهری و روستایی بیشترین تاثیر را در آسیب پذیری دارند و می توان با ارتقای کیفی، جلوی بسیاری از خرابی ها را گرفت.

آرامون بیان کرد: باید قبل از وقوع هر حادثه ای امکانات و تجهیزات به روز تامین شوند و همچنین ساخت و سازها مقاوم و ایمن باشد.

در ادامه کلیات طرح مطالعات مکانی یابی و ظرفیت سنجی مناطق اسکان اضطراری در استان تصویب شد و مقرر گزدید دستگاههای اجرایی و امدادی استان حداکثر تا 10 روزآینده نقطه نظرات خود را در خصوص مناطق پیشنهادی اسکان اضطراری به مشاور طرح ارائه دهند.

همچنین در این جلسه نتایج تحقیقات شهرداری قطور در خصوص اثربخشی ساختار درآمدی بر عملکرد شهرداری بررسی و مقرر گردید این طرح با رویکرد ارائه برنامه عملیاتی برای توسعه شهر و درآمدزایی شهرداری بازنگری و مجددا در این شورا بررسی شود.

در ادامه این جلسه پایان نامه پیشنهادی مقطع دکترا در رابطه با تعیین نقاط قوت، ضعف و فرصتها و تهدیدات فراروری شهرداری محمودآباد نیز بررسی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: