• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-1092-5
  • خبرنگار : 94
  • منبع خبر : گزارش خبری

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی:

ایران هیچگاه به دنبال استفاده تخریبی از انرژی هسته ای نبوده است

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان غربی گفت: ایران هیچگاه به دنبال استفاده تخریبی از انرژی هسته ای نبوده است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، علی مصطفوی در آیین افتتاحیه نمایشگاه ملی تخصصی دستاورد های صنعت هسته ای کشور در دانشگاه ارومیه که با حضور دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی از مسئولین استانی برگزار شد با تاکید بر اینکه استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای رابطه مستقیم با توسعه پایدار کشورها دارد خاطرنشان کرد: انرژی صلح آمیز هسته ای به سبب نداشتن اثرات مخرب زیست محیطی و کاربرد فراگیر آن در همه عرصه ها نظیر پزشکی، مورد تاکید بسیاری از کشور ها است که جمهوری اسلامی ایران نیز در سایه تلاش های شبانه روزی متخصصان و دانشمندان داخلی به توفیقات قابل توجهی در این عرصه دست یافته است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان کشور در برجام به دنبال نهادینه سازی و به رسمیت شناساندن دانش هسته ای کشور بودند افزود: از اول انقلاب تاکنون استکبار جهانی همواره به‌دنبال ایجاد موانع برای پیشرفت کشور ما بودند ولی در مذاکرات هسته‌ای، مسئولان مذاکره کننده همچون دوران دفاع مقدس از دانش هسته‌ای که حق مسلم ما است، دفاع کردند و امروز ایران اسلامی عضو باشگاه هسته ای دنیا است.

وی با بیان اینکه وجه تخریبی انرژی هسته ای بنا به فرموده مقام معظم رهبری حرام اعلام شده است و ایران هیچگاه به دنبال استفاده تخریبی از انرژی هسته ای نبوده است تصریح کرد: این درحالی است که کشور هایی نظیر آمریکا و روسیه ده ها هزار کلاهک هسته ای دارند و تهدیدی علیه صلح جهانی محسوب میشوند.

حب نقی رئیس دانشگاه ارومیه نیز در آیین افتتاحیه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور دستیابی ایران به توفیقات فراوان در عرصه هسته ای را جلوگاه خودباوری، جانفشانی، توان علمی و ایمان والای نخبگان کشور دانست و افزود: دستاورد جمهوری اسلامی در عرصه هسته ای به جهت آنکه در شرایط تحریم کامل کسب شده است اهمیت و ارزش دو چندانی نسبت به سایر عرصه ها دارد و جامعه علمی و دانشگاهی کشور باید با سرلوحه قرار دادن تلاش های جهادی جوانان در عرصه هسته ای کشور را در سایر زمینه ها نیز به قله های پیشرفت برسانند.

وی هدف از برگزاری نمایشگاه در دانشگاه ارومیه را رونمایی از آخرین دستاوردهای هسته ای کشور،تحکیم ارتباط صنعت با دانشگاه و نشان دادن اقتدار و عزت ایران در عرصه دستاوردهای هسته ای عنوان کرد.

به گزارش ایسنا؛  نمایشگاه دستاوردهای هسته ای ایران از 21 تا 25 مهر در پردیس نازلوی دانشگاه ارومیه در 20 غرفه و در دو سانس (ساعت8:30    الی12 و 14 الی17) برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: