• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-4591-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

کیفیت سموم موجود در بازار برابر با کیفیت سموم اروپا نیست

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: کیفیت سموم موجود در بازار برابر با کیفیت سموم اروپا نیست.

عبدالله فتح الله زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی  با اشاره به اینکه 15 درصد سموم وارداتی به کشور سموم آماده هستند و مابقی بصورت ماده موثره وارد کشور شده و در آزمایشگاه های مربوطه مورد رصد قرار می گیرند و استان اتحادیه خاصی برای واردات سموم ندارد خاطر نشان کرد: کیفیت سموم موجود در بازار استان برابر با کیفیت سموم اروپا نیست و این بی کیفیتی سموم مختص به آذربایجان غربی نبوده و مربوط به کل کشور است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی  جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: سهم سرانه مصرف سم در آذربایجان غربی با وجود کشاورزی بودن استان ،نسبت به سرانه کشور پایین بوده و همچنین سهم سرانه مصرف سم کشور نیز نسبت به دنیا پایین است.

فتح الله نژاد با اشاره به اینکه در سال گذشته سمیناری با حضور کارشناسانی از آلمان و اتریش برای ترویج استفاده از سموم با کیفیت در استان برگزار شد افزود: با نظارت ها جهاد کشاورزی شاهد تولید محصولات با کیفیت در استان هستیم  ولی با این وجود  با آرمان ها فاصله داریم.

وی با اشاره به قیمت بالای گوجه فرنگی و پایین بودن کیفیت گوجه فرنگی های  استان در  سال جاری  افزود: نوسانات شدید آب و هوایی در سال جاری و کشت محصول با استفاده از بذرهای گواهی نشده، ضدعفونی و اصلاح نشده علت اصلی کیفیت پایین محصول گوجه فرنگی امسال استان بود.

 فتح الله نژاد با تاکید بر اینکه با نظارت جهاد کشاورزی بذر های مورد تایید وارد استان می شود و کیفیت را هرگز فدای قیمت نمی کنیم تصریح کرد: ورود بذرهای قاچاق و بی کیفیت به استان یکی دیگر از دلایل پایین آمدن کیفیت محصول گوجه فرنگی  در استان بود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: