• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-1290-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی خبرداد:

آتش سوزی در 12 هکتار از اراضی حفاظت شده آذربایجان غربی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری 12 هکتار از اراضی مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی دچار آتش سوزی شده است.

محمد خلیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی گفت: در نیمه نخست سال جاری 4 مورد آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت آذربایجان غربی رخ داده است که در مجموع 12 هکتار از اراضی مرتعی و تالابی مناطق استان متاثر از این آتش سوزی ها بوده اند.

خلیلی گفت: این آتش سوزی ها در منطقه حفاظت شده مراکان خوی و منطقه حفاظت شده تالاب نوروزلو میاندوآب به ترتیب به میزان 5 و 7 هکتار اتفاق افتاده است،که این میزان در مقایسه با پارسال 20 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری اقدامات مهمی برای پیشگیری از وقوع حریق در مناطق تحت مدیریت استان انجام شده است که از جمله آن می توان به تامین ادوات و تجهیزات اطفا حریق از جمله آتش کوب، تجهیزات انفرادی اطفا حریق، خودروی اطفاء حریق، برگزاری دوره های آموزشی و مانور برای نیروهای واکنش سریع اطفاء حریق، پایش مستمر مناطق حادثه خیز به ویژه در ایام تعطیل پایان هفته، تعامل با جوامع محلی با هدف آگاه سازی مردم محلی با خطرات آتش سوزی اشاره کرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از شهروندان به ویژه طبیعت گردان و دامداران محلی خواست تا هشدارهای سازمان حفاظت محیط زیست را جدی بگیرند و از ایجاد آتش در نقاط حساس و پر خطر خودداری نمایند.شهروندان نیز می توانند با استفاده از سامانه تلفنی 1540 وقوع آتش سوزی ها در طبیعت را به اطلاع یگان حفاظت آذربایجان غربی برسانند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: