• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2790-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت:

غلظت ذرات معلق هوا در سردشت 10 برابر حد استاندارد است

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: میزان غلظت ذرات معلق موجود در هوای این شهرستان 10 برابر حد استاندارد است.

بایزیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به ورود توده گردو غبار از سمت عراق از شب گذشته به این شهرستان اظهار کرد: در حال حاضر غلظت ذرات معلق در هوا 1560 میکرو گرم در مترمکعب است و کیفیت هوای شهرستان ناسالم است.

وی با بیان اینکه این میزان آلودگی هوا از ابتدای سال جاری در سردشت بی سابقه بوده یادآورشد: گرچه هوا هنوز ناسالم است ولی غلظت آلودگی نسبت به شب گذشته کاهش یافته است.

بایزیدی با اشاره به تعطیلی شیفت صبح مدارس این شهرستان بدلیل آلودگی هوا گفت: هوای شهرستان راکد است و بدلیل پایداری ذرات با قطر 10 میکرون در هوا احتمال تعطیلی مدارس در شیفت بعدازظهر نیز دور از انتظار نیست.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سردشت با اشاره به اینکه کیفیت هوای سردشت برای جانبازان شیمیایی، کودکان، افراد میانسال و بیماران خطرناک است تصریح کرد: افراد تا حد ممکن از منزل خارج نشوند و درصورت ضرورت حتما از ماسک مخصوص استفاده کنند.

به گزارش ایسنا؛ بر اساس استانداردهای سنجش کیفیت هوا، اگر شاخص کیفیت کمتر از 50 باشد هوا پاک، بین 51 تا 100 سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و بیشتر از 301 خطرناک تلقی می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: