• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-591-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی:

2220 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های احیای دریاچه ارومیه ابلاغ شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی گفت: 2 هزار و 220 میلیارد ریال اعتبار ویژه برای اجرای طرح ها و پروژه های احیای این دریاچه توسط سازمان برنامه و بودجه به این استان ابلاغ شد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی ناصر حضرتی پر در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه جدید دولت در خصوص احیای دریاچه ارومیه افزود: این اعتبار ابلاغی تنها بخشی از اعتبار مصوب هیات دولت است زیرا بودجه احیای دریاچه علاوه بر آذربایجان غربی به وزارتخانه های عامل از جمله جهاد کشاورزی، نیرو، سازمان محیط زیست و سازمان جنگل ها و همچنین به استان های آذربایجان شرقی و کردستان هم اختصاص می یابد.

وی اضافه کرد: لایروبی رودخانه ها، تکمیل و تجهیز شبکه های اندازه گیری آب های سطحی، احداث خطوط انتقال پساب تصفیه خانه ها، تهیه نقشه های کاداستر اراضی و دیگر پروژه های مرتبط با این اعتبار اجرایی می شود.

حضرتی پر میزان کل اعتبار ابلاغی به پروژه های احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از سال 1393 تا 1396 را 10 هزار و 552 میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: 31 درصد این رقم با توجه به وضعیت مالی کشور تخصیص یافته است که رقم مطلوبی به شمار می رود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طرح انتقال آب از جنوب استان به دریاچه از مهمترین طرح های مرتبط با احیای دریاچه ارومیه به شمار می رود، بیان کرد: برای اجرای این طرح مهم تاکنون نزدیک به 10 هزار میلیارد ریال اعتبار پرداخت شده و با پیشرفت فیزیکی قابل قبولی در حال اجراست.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: