• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1091-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

فرماندار سردشت:

باید امنیت روانی برای سرمایه گذاران در سردشت فراهم شود

فرماندار سردشت گفت: باید امنیت روانی برای سرمایه گذاران در منطقه سردشت فراهم شود.

نژاد جهانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: شهرستان سردشت به دلیل برخورداری از امنیت پایدار در منطقه جزء شهر های مرزی دارای امنیت در کشور است ، به همین دلیل باید امنیت روانی نیز برای سرمایه گذاران برای جذب سرمایه در این منطقه ایجاد کرد.

فرماندار سردشت با اشاره به اینکه مشکل اصلی شهرستان سردشت و مرز گیله جاده های مواصلاتی شهرستان است تصریح کرد: تاکنون تنها 3 کیلومتر از جاده بازار چه گیله  سردشت تعریض شده و در صورت تامین اعتبار جاده های این منطقه برای سرعت بخشیدن به حمل و نقل  نیاز جدی دارد به کمربندی تبدیل شوند.

نژاد جهانی با اشاره به اینکه باید با نگاه گردشگری،مبادلاتی و با دید توسعه بلند مدت و میان مدت به این منطقه نگاه کرد افزود: از آغاز سال جاری  سامانه گمرکی در مرز گیله سردشت نصب شده و این بازارچه به سامانه بازارچه های موقت مرزی وصل شده است.

فرماندار سردشت با تاکید براینکه بسته شدن مرزها تاثیر نامطلوبی برمعیشت مردم مرز نشین دارد اظهار کرد: بسته شدن مرزها به ویژه در سردشت بواسطه اینکه مرز محور اصلی اقتصادی ومعیشتی  است مردم را به شدت گرفتار کرده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته 125 میلیون دلار از مرز گیله سردشت صادرات داشتیم و در 6 ماهه سال جاری نیز بیش از 60 میلیون دلار صادرات داشتیم که نسبت به مدت مشابه افزایش  صادرات را نشان می دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: