• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 978-795-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر تولیدی

رئیس هیئت والیبال آذربایجان غربی:

نخستین آکادمی والیبال ایران تا پایان سال جاری در ارومیه افتتاح می شود

رئیس هیئت والیبال آذربایجان غربی گفت: نخستین آکادمی والیبال ایران تا پایان سال جاری در ارومیه افتتاح می شود.

کریم فروزان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: پروژه مذکور در مراحل پایانی احداث قرار دارد و در صورت تامین اعتبار تا پایان سال جاری در ارومیه به بهره برداری خواهد رسید.

فروزان با اشاره به اینکه تاکنون 3 میلیارد تومان برای ساخت این پروژه صرف شده است تصریح کرد: این آکادمی نخستین آکادمی رسمی کشور است که با هدف کشف استعداد های والیبال استان در حال ساخت است.

رئیس هیئت والیبال آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ارومیه پایتخت والیبال کشور است و بیشتر جوانان شهر علاقه زیادی به این ورزش دارند خاطر نشان کرد: تاسیس این آکادمی نقش بسیاری در تربیت و کشف استعداد های برتر والیبال استان به ویژه ارومیه  و شناساندن آنها به تیم های برتر کشور خواهد داشت.

وی ادامه داد: به دلیل تجلیل از قهرمان بنام والیبال ارومیه این آکادمی به نام یدالله کارگر پیشه نام گذاری می شود.

به گزارش ایسنا؛ بازیکن سابق تیم ملی والیبال ایران و مربی والیبال اهل ایران است. وی والیبال را از سن ۱۶ سالگی آغاز کرد و در ابتدا به عضویت تیم شاهین رضائیه در آمد و در همان اولین سال حضور بهمراه همین تیم قهرمان مسابقات باشگاهی رضائیه گشت. کارگرپیشه در سال ۱۳۴۶ به عضویت تیم ملی ایران در آمد و در ۱۲ سال در زمره بهترین‌های ایران صاحب جرسی تیم ملی بود. وی چهار سال نیز به عنوان کاپیتان تیم ملی در تیم حضور داشت. وی در سال ۱۳۵۸ از تیم ملی کناره گرفت و بعدها وارد عرصه مربیگری شد. يدالله كارگر پيشه با توجه به دوران بازيگري اش٦٤بازي ملي دارد.

يدالله كارگر پيشه يكي از وفادارترين بازيكنان واليبال اورميه هست زيرا كه تمام دوران بازيگري و مربيگري خويش را در زادگاهش گذراند و با همه ي كاستي ها ساخت. در واقع يدالله كارگر پيشه را ميتوان مظهر ورزش اورميه شناخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: