• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1391-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : ----

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

سیل 920 میلیون تومان به پیرانشهر خسارت زد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در  اثر بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل در روزهای گذشته ۹۲۰ میلیون تومان به بخش کشاورزی و دامداری در روستاهای پیرانشهر خسارت وارد شده است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی ، رسول جلیلی در جمع خبرنگاران در خصوص میزان خسارات وارد شده به محصولات زراعی، باغی ، دام و طیور و تاسیسات زیر بنایی بخش کشاورزی شهرستان پیرانشهر در اثر وقوع سیل، اظهار کرد: سیلی که در روز 4 آبان سال جاری بر اثر بارش شدید باران در شهرستان پیرانشهر جاری شد، در حدود ۹۲۰ میلیون تومان خسارت در سطح روستاهای این شهرستان برجا گذاشته است.

وی تصریح کرد: خسارات وارد شده به روستاهای پیرانشهر بیشتر در بخش تاسیسات دامداری و کشاورزی بوده و مابقی به محصولات کشاورزی وارد شده است که در حدود 105 میلیون تومان به محصولات زراعی، 59 میلیون و 400 هزار تومان به محصولات باغی، 519 میلیون و 200 هزار تومان به محصولات دامی و طیور و آبزیان  و 237 میلیون تومان نیز به تاسیسات زیر بنایی بخش کشاورزی شهرستان خسارت وارد شده است.

  معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، در خصوص میزان خسارات در بخش سیلوانای ارومیه، اضافه کرد: تاکنون میزان خسارت وارد شده به این بخش محاسبه نشده است.

وی، ادامه داد: در صورتی که میزان خسارت در بخش گسترده بوده و افزایش داشته باشد مصوبات به هیات وزیران ارسال شده و در انتظار تصمیمات جهت پرداخت تسهیلات کم بهره خواهیم بود.

جلیلی، با اشاره به سیل فرودین ماه  سال گذشته در پیرانشهر، بیان کرد:  در این زمینه طبق مصوبه هیت وزیران ۱۰۰ میلیارد تومان درراستای نوسازی موارد آسیب دیده از سیل تخصیص یافت که با سود ۱۰ درصد و بازپرداخت ۱۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، تاکید کرد: البته شناسایی افراد خسارت دیده همچنان ادامه دارد و در صورت نیاز هر فرد سیل زده ای به تسهیلات؛ اقدامات لازم  در این زمینه انجام می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: