• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-9290-5
  • خبرنگار : 95
  • منبع خبر : خبر پوششی

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی:

52 درصد از جرایم سایبری آذربایجان غربی اقتصادی است

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی گفت: جرایم سایبری در آذربایجان غربی۲۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی سرهنگ اکبر نصرتی در نشست خبری که در سالن جلسات پلیس فتای استان برگزار شد افزود: جرایم سایبری در ۷ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد افزایش یافته و بیشترین پرونده ها با۴۲ درصد مربوط به شهر ارومیه است.

سرهنگ نصرتی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی سهم 2 درصدی از مجموع کل جرایم رایانه ای کشور را  به خود اختصاص داده تصریح کرد: در حال حاضر ۸۵ درصد از پرونده های ارجاع شده به پلیس فتای استان کشف و رسیدگی شده است.

وی باتاکید بر اینکه برداشت غیر مجاز پول از حساب کاربران و کلاهبرداری های رایانه ای اولویت جرایم مجازی استان را شامل می شود خاطرنشان کرد: ۵۲ درصد از جرایم رایانه ای استان مربوط به حوزه اقتصادی،۳۶ درصد اخلاقی، ۱۰ درصد اجتماعی و۲ درصد سیاسی است که نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد در حوزه اقتصادی افزایش جرم صورت گرفته است.

رئیس پلیس فتا آذربایجان غربی اظهارکرد: متوسط ضریب نفوذ اینترنت در استان ۴۱ درصد و در کل کشور۵۱ درصد است که در برخی شهرستان ها همچون ماکو، مهاباد، سردشت و نقده این ضریب از متوسط کشوری نیز بیشتر است.

سرهنگ نصرتی با اشاره به اینکه اعتماد، نقطه ضعف قربانیان و عامل اصلی کلاهبرداری های اینترنتی است افزود: خانواده ها و افراد باید بدلیل گسترش بانکداری مجازی و بدنبال آن افزایش کلاهبرداری ها احتیاط مضاعفی کرده و به سایت های فروش و خیریه که مجوز ندارند اعتمادنکنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: