• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-1490-5
  • خبرنگار : 77
  • منبع خبر : خبر پوششی

رویداد ۳روزه استارت آپی دریاچه ارومیه با معرفی ایده های برتر به کار خود پایان داد

رویداد ۳روزه استارت آپی دریاچه ارومیه در قالب تولید محتوی دیجیتال دریاچه ارومیه با معرفی ایده های برتر بکار خود پایان داد. 

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی دراین رویداد که در مجتمع علمی تحقیقاتی جهاد دانشگاهی استان و به همت این نهاد برگزار شد،۸۶ ایده به بخش اول ارائه شد و از بین این ایده ها ۱۲ ایده در بخش بزرگسال و ۶ ایده نیز در بخش دانش آموزی به مرحله کارتیمی راه یافتند.

در آخرین روز این رویداد تیم ها به ارائه ایده های خود پرداختند که پس از انجام داوریهای علمی و تخصصی 4تیم در بخش بزرگسال و 5 تیم در بخش دانش آموزی حائز رتبه های اول تا سوم شدند که طی مراسمی با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تقدیر شدند.

ایده های منتخب در بخش بزرگسال ایده تیم آرتمیا حائز رتبه اول،تیم بلاپ دوم و تیم های کشاورز پولدارشو و بازی کامپیوتری آبی مشترکا سوم شدند.

در بخش دانش آموزی ایده  تیم چی چست حائز رتبه اول،ایده های تیم های الکترونیک و مدیریت منابع آب مشترکا دوم و تیمهای نگین ارومیه و حسابداران دیجیتال مشترکا سوم شدند.

در اختتامیه این رویداد ملی دکتر ولی عاقلی رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: بی شک جوانان امروز کشور پیروز جنگ اقتصادی خواهند بود. 

وی ضمن ابراز خرسندی از حضورجوانان پرشور ایده پرداز  در طی سه روز برگزاری رویداد استارت آپی دریاچه ارومیه  گفت: جوانان که طی ۳روز با ارائه ایده های خود در این جشنواره شرکت کردند،علاوه بر آزمون و خطای ایده خود با تشکیل تیم، با وجود اختلافات فکری، کاری گروهی را راه اندازی کردند که نباید فقط نتیجه و برنده شدن را ملاک خود قراردهند چراکه همه شرکت کنندگان برندگان این ماراتن ملی هستند. 

دکتر عاقلی با اشاره به گذر انسان از جامعه کشاورزی به فراصنعتی اظهار کرد: در جوامع صنعتی کشاورزان متکی به انرژی انفرادی و مخترعان با اتکا به ایده های انفرادی اقدام به تولید محصول می کردند که با ورود به جوامع فراصنعتی ایده های انسانها متحول و مالکیت فکری جایگزین مالکیت ملکی و دارای ارزش شد.

وی عشق به علم و تلاش شبانه روزی و استفاده از حداقل سرمایه را از ویژگی های  دانشمندان موفق در اعصار مختلف عنوان کرد و گفت: امروز ما درزمان تحریم هستیم و شما جوانان با ایده های خود و تلاش خستگی ناپذیرتان مطمئنا پیروز جنگ اقتصادی موجود خواهید بود.

رئیس جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی شرکت در رویداد استارت آپ را تجربه موفق و پله ترقی دانست و افزود: جوانان ایده پرداز نباید ناامید شوند بلکه باتلاش  خود که بزرگترین سرمایه است برای رسیدن به نتیجه نهایی تلاش کنند. 

وی با بیان اینکه برگزاری چنین جشنواره هایی در کشور سابقه و قدمت چندانی ندارد افزود: بزرگترین سرمایه جوانان ایده پرداز،فکر و اندیشه آنهاست که مسئولان باید قدردان این سرمایه باشند تا از مهاجرت نخبگان جلوگیری شود. 

گفتنی است؛جشنواره ملی تولید محتوی دیجیتال دریاچه ارومیه  در 6 محور وب سایت و شبکه های اجتماعی، فیلم و مستند کاربردی،  بازی های رایانه ای و انیمیشن، نرم افزار های تلفن همراه، نرم افزارهای کاربردی و اینترنت اشیاء در 2 بخش بزرگسالان و دانش آموزی در یک فرآیند سه روزه  با هدف فرهنگ سازی در راستای تولید محتوای دیجیتال کاربردی در حوضه  آب و دریاچه ارومیه، شناسایی و  افزایش مشارکت عمومی  دانشجویان و تولید کنندگان رسانه در راستای حفظ و ارتقای آب دریاچه ارومیه، شناسایی توانمندی  ها و هدایت استعدادهای جامعه در حوزه تولید محتوا خصوصا مسائل و چالش های مربوط به دریاچه ارومیه، بسترسازی در جهت کارآفرینی دیجیتال مبتنی بر تولید محتوا در این حوزه، پرورش ایده های  خلاقانه در حوزه تولید محتوای دیجیتال با محوریت دریاچه ارومیه و فرصت سازی خلاقانه چالش ها مبتنی بر تولید محتوای دیجیتال در این حوزه  برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: